Zpět na úvodní stránku / Home Home ADAM ANT

Články z časopisu / Articles from magazine
"BRAVO"


 Karta s autogramem / Signature card - 1981
 Singly 41. týdne / Singles of week 41st - 1981
 Trůn princátka Adámka se pěkně vikle /  Prince Adam's throne wobbles - 1981
 Slzavé loučení / Tearful leave-taking - 1982
 Adame, královna tě přehlédla / Adam, the Queen overlooked you - 1981
 Astronaut Adam Ant / Astronaut Adam Ant - 1984
 Adam není posedlý sexem / Adam is not obsessed by sex - 1983
 Adam hraje o politice / Adam plays about politics - 1989
 Adam Ant má rád sex / Adam Ant loves sex - 1989
 Adam nezná kompromisy / Adam does not know compromises - 1982
 Adam bojuje s nahrávací firmou / Adam fights a Record company - 1981
 Adam chce točit film / Adam wants to make a movie - 1981
 Adam po vydání LP Strip / Adam after LP Strip issue - 1984


Překlad z němčiny do češtiny Jarka Metelka / Translation from German to Czech by Jarka Metelka

   Karta s autogramem / Signature card   Disko, 41.týden, nové singly /  Disco, Week 41st, new singles

    Adam Antů pohádkovým princem
   Adam a jeho Brabenci mají s "Roztomiloučkým princem" celkem vzato zase žhavé želízko v ohníčku. Ale pozór - na starý brabenčí zvuk rychle zapomeňte! Dřívěji než vynesete konečný soud, poslechněte si placičku raději dvakráte. Na první poslech se vám pravděpodobně ještě móc líbit nebude.
   Adam Ant as a fairy tale prince
   Adam and his Ants have in fact a great white hope in their "Prince Charming". But be careful - forget the old Ants tune! You'd better listen the single twice before you judge. You would not be very excited after the first listening, probably.   Trůn princátka Adámka se pěkně vikle /  Prince Adam's throne wobbles

   V Bravíčku č.42 jsme Vám představili Adámka Brabence jako Roztomilé Princátko. Adámkův nový výzor něžného Princátka u jeho fanynek dmýše rozhořčené útoky. Až na několik výjímek jsou z něho všecinky zklamány.
Danka a Klanča F. ze Spirálna: „Chce se nám z něj fak ublinknout! Nedá se koukat na ten jeho „Pure Sex“. V jeho nových hadrech může chodit tak kanálama. A s novým pomalováním nemůže vylézt ani na ulici!“
Karča G. ze Zpátečníkova: „Shledávám nového Adámka Brabence suprovým! To je fakt špica, s čím vyrukoval!“
Karinka K. ze Slušňákova: „Jak Adámek Brabenců nyní vypadá je úplně hloupé! Jeho princátkovský kukuč k němu nepasuje. Srdíčko a podivné štráfy na tvářích a taky jeho sestřih jsou úplně pitomé.“
Karolka B. z Potočníků: „Chci Adámka furt a pořád tak zmalovaného jako pirátka, vo tom žádná. Tohle si myslím o jeho nové výmalbě!“ .
      We introduced Adam Ant as a Prince Charming in Bravo no.42. Adam's new look of handsome prince however triggers exasperated attacks of his fans. They all - except just few of them - are disappointed.
Daniela B and Claudia F. from Wedel: „We would like to vomit! His „Pure Sex“ look is so bad we hate to watch him! He should walk throught sewers only in his new dress. And he should not even walk out in the street with his new make-up!
Karin G. from Zurich: „I found new Adam's look great! It's simply perfect what he invented!"
Karin K. from Solingen: „Adam's new look is a bit silly! His prince design does not fit to him. Little heart and strange stripes on his face and also his haircut - all this is stupid.“
Carola B. from Morlenbach: „I want Adam painted as pirate, no disputes. This is what I think about his new look!“
.   Slzavé loučení / Tearful leave-taking

   Nezmalována, sbalenou cestovní tašku v ruce a značně v poklusu, vynořila se rocková hvězda Adam Ant (27) na londýnském letišti Vrcholný Randál (Heatrow ;o) ). S ním je viděti bloncka v minišukni, která jen s obtížemi potlačuje slzy na rozloučenou. Je to studentka herectví Manda. Jest to dlouholetá Adamova družice, která se ho bude muset na pár týdnů zříci. Adam totiž odjíždí do Nového Jorku, kde mu počne světové mravenčí turné napříč Amérikou, Austrálií a Žaponskem. Nejdříve až v listopádu vrátí se on do Englandu. A jak se to má s románkem s Terkou Hewittů? „Vona je fakt miloučká“, máchne Adam rukou. „Žije si ale vlastním životem. Žiju meins! (překladatelský oříšek „třešní jako višní“ – asi to chtěl nějak vokecat – pozn.překladatele).
   Without make-up, with packed-up luggage, hurrying - the rock star Adam Ant (27) appeared in London Heatrow airport. A blonde in mini skirt accompanying him just barely holds her tears. She is a student of acting called Mandy. She is a longtime girlfriend of Adam; she will miss him for several weeks now. Adam is leaving to New York where he is going to start his ant-tour throughout America, Austalia and Japan. He'll return to England no sooner than November. And what about the Terry Hewitt love story? "She is really cute", dismissed Adam, "But she is living her life on her own."   Adame, královna tě jednoduše přehlédla… / Adam, the Queen simply overlooked you...

   Namyšlený Adam, šéf Brabenců, fakt nebyl zrovna potěšen: během představení "Royal Variety Show", které se pořádá každoročně na konci listopadu na počest anglické královny v kulisách divadla Dury Lane, kam se dostaví množství rockových i popových hvězd podat královně ruku, vyšel Adam úplně naprázdno. Vedle hvězd jako je Divoká Marta, Ríša z útesu, Alvin Hvězdoprašný, Lulu (kdo je, kurva, Lulu?) a skupin Stínů a Pátračů, zůstal zcela nepovšimnut mezi ostatními v řadě stojícími. Zrovna on, současná největší hvězda, byl královnou přehlédnut jak rodné lány. Adam se na tom ale sám provinil - se zkrácenými vlasisky, bez svého bílého štráfu na obličeji - ho jeho největší fanynka prostě poznat nemohla!
   Self-important Adam, the boss of the Ants, was not really happy; it was a fall on deaf ears after "Royal Variety Show", which is held annually in the end of November in honour of The Queen in Dury Lane theater. Many rock & pop stars is coming to shake Queen's hand but this time Adam did not reach this target. He remained overlooked amongst the stars like Marty Wilde, Cliff Richard, Alvin Stardust, Lulu, The Shadows and Searchers. Strangely she overlooked just Adam, currently the top star! But Adam is guilty; he cut his hair and did not wear the white stripe over his face - his greatest fan simply could not notice!   "Tajkonaut" Adam Ant / "Taikonaut" Adam Ant

   Zcela příhodně k jeho nové písničce "Apollo 9", kterou již zazářil v anglických žebříčcích, vyhlíží Adam Ant (29) zcela kosmoastronauticky. Ačkoli jeho pobyt v Americe trvá zatím jen dva roky, zvládl už přes dvě stovky koncertů a natočil film "Nomádi". Nyní pilně maká na svém návratu. O svém slavném bílém štráfu přes obličej ale nechce už ani slyšet. Krátký vlas a čistý ksicht, to je jeho obchodní balení pro budoucnost.
   Adam Ant (29) looks like an astronaut in line with his new song "Apollo 9" which has already appeared in English charts. His stay in USA lasts for 2 years only, however he managed to make over 200 concerts and acting in movie "Nomads". He works on his comeback now. But he does not want to hear about his famous white strip. Short haircut and clean face - this is his trademark for future.   Nejsem sexem posedlý (tvrdí Adam Brabenec) / I am not obsessed by sex (Adam Ant contends)

Bravo: Ve videoklipu tvého výbuchu „Svlíkni se“ ukazuješ tolik holý kůže, než kolik si mohly rockový hvězdy před tebou dovolit a královsky se u toho bavíš, to jsi tak posedlý sexem a tak rád exhibuješ, to jsi tím chtěl říct?
Brabenec: Co to člověku přináší, překonávat zábrany, když se vyhoupne na pódium a úplně sám z očí stovek nebo tisíců cizích lidí se zrcadlí jeho výstup? Jsem už tak-ňák předvaděč sebe sama, miluju to, jako každý týpek z soubyzu, hvězda …. to tak prostě musí mít. Sex může fakt bejt ta největší věc na celém světě, když necháte zábrany padnout a přikvačí hravost, a votom je ta písnička a i to video. Fakt si myslim, vycházejíc z mého pečlivého sledování, že to opravdu není žádný porno (dnes se tomu smějeme).

Bravo: Proč tam teda, myšleno ve videu, skoro úplně odhodíš?
Brabenec: Svlékám se pomalounku z mé jevištní bundošky, protože pak teprv seznáš, proč ji nechci co nejrychleji servat. To je prostě hra. Pokud někdo svléká celkem pomalu své svršky, to mne pak vždy rozrajcuje. Shození hadříků bourá zdi nevinnosti mezi dvojicí lidí.

Bravo: Hele a vystoupil bys někdy ve striptýzovym báru?
Brabenec: Otevřeně přiznám, že bych tam zašel jen na kukandu.

Bravo: A kaj vališ (tak obyčejně) večer?
Brabenec: Když jsem na štaci, většinou rovnou do postele, sám sameček. Když mám po šňůře a když jsem v poho, zajdu se někam najíst, a když nemám co na práci, zajdu někam na mejdlo, du do biografu, nebo si někam trsnout.

Bravo: A co děláš se všemi těmi nesmysly, jako jsou činky, rotopedy a běhacími pásy v tvym kvartýru?
Brabenec: Sou jen pučený. Z posledního roku jsem měl zanedbaný chruplý meniskus, tak jsem s tím musel na operaci. Teď se musím postarat, aby mé pravé koleno fungovalo jako dřívějc. Zadruhé musím máknout na muskulatuře. Mé nové šou začne pěkně od podlahy. Budou otočky a výskoky, takže na sobě musím zamakat.

Bravo: A na jakym typu roštěnek vůbec ujíždíš?
Brabenec: Nenávidím tuhlenctu otázku. Necítím se jako handlíř na dobytčím trhu (přesněji: inspektor masa). Pokud má dívka osobnost a je citlivá, mně se potom jako muži líbí. Pak mne přitahuje i po živočišné stránce…

Za Bravíčko se ptal (celkem debilně): H.J.RiemannBravo: You show so much naked skin in video of your hit „Strip“; it is more than other rock stars in the past could dare. And you really enjoy it. Are you so obsessed by sex? Do you like to strip? Is this what you want to say by the video?
Ant: What does it really mean for a man to overcome restraints when he is coming on stage alone and the thousand of fan's eyes mirror the show? I am showing myself, I love it as anyone from show-business, every star... It simply has to be such. Sex can be the biggest thing in the world when you leave restraints and the playfulness comes. And this is what the song and video is about. I really believe - based on my experience - that it really is not a porn video.

Bravo: So why do you put off all the clothes in video?
Ant: I strip off slowly and you will realize why I do not want to make it fast. It is simply a game. It always turns me on to see someone slowly stripping off. A garment slipping off destroys walls of innocence between two people.

Bravo: Hmm, and would you ever do a show in a striptease bar?
Brabenec: I have to say openly, that I would go there just to observe.

Bravo: And where are you going by evenings?
Brabenec: When I am on tour I typically go to bed, just me alone. And when the tour is over and there is no other work I like to a restaurant, to a party, cinema or to dance a bit.

Bravo: What are you doing with the rubbish like the exercise bike, dumb-bells or the treadmill you have in your flat?
Ant: They are just borrowed. I had a broken meniscus, I had to go for surgery. So I have to make my right knee work as it used to work. I have to improve my muscles. My show is pretty demanding, there will be lots of jumps and turns so I have to be in a good shape.

Bravo: And what kind of girls drive you excited?
Ant: I hate such a question. I am not a trader on a cattle market. If the girl is a strong personality and emotional then I like her. Then usually she attracts me also in a sensuous way.

The questions were prepared and given by H.J.Riemann

   Adam hází USA a SSSR do stejného hrnce / Adam puts USA and USSR into the same pot

   Adam Ant je zase zpátky. Po svém posledním albu „Nech žije súdruh Skála“ (1985) si dal anglický pěvec uměleckou pauzičku, přestěhoval se do Božského Andělova a tam pokoušel můzy anžto herec a dokonce pózoval před kamerou samotnému Steveovi "Důlnímu Hračičkáři".
   Se zlatými knoflíky na královsky modrém kabátci, v červených napoleonských rajtkách, v paruce (slov = parochně) a legračními fórky se vrací zpět na pop scénu, jako kdyby ji nikdy neopustil! Texty, které se pohybují mezi snem a realitou, skutečností a fikcí, jsou stále jeho silná stránka. Dokonce i hudebně se změnil jen málo.
   Jeho nový singl „Plac na špici“ popisující život v několika staletích, vystřelil přímo do hitparád. Další singl se zase jmenuje USSA a popisuje zlepšení politických vztahů mezi SSSR a USA. Na jeho návratovém disku „Manýry a duševno“ pracoval spolu s Kevinem Rowlandem z "Dexyho půlnočních běžců" také jeho bývalý kumpán z kapely Marco Pirroni.
   Mezitím se Adam přestěhoval se svými dvěma Airedalskými teriéry Alfiem a Elviem zpět do svého bytu v Londýně u Regentského Parku. Poprockovému návratu navzdory, chce multipopová hvězda i nadále pokoušet štěstí jako herec.
   Adam Ant is back. The English singer took a rest after his last „Vive Le Rock" (1985), he moved to the city of Angels there he tried to attempt muses as an actor and he even stood in front of Steven Spielberg's camera.
   He is returning back to the pop scene with golden buttons on his blue king's style jacket, dressed in red Napoleon style breeches, with a wig and funny stories; it looks like he has never left! The lyrics fluctuating between a dream and reality are still his strength. Even his music changed just a little.
   His new single „Room at the Top“ describing life across several centuries rocketed to the charts. The following single is called USSA and speaks about the improvement of SSSR-USA relationship. He work on his comeback album "Manners and Physique" with Kevin Rowland from Dexy's Midnight Runners and also with his friend from his former band Marco Pirroni.
   Adam has moved to his own flat near Regent Partk in London together with his two Airedale terriers Alfie a Elvi. The multi-pop start still wants to attempt starring regardless the pop-rock comeback.   Anglán Adam Ant má rád sex / The Englishman Adam Ant loves sex.

   Miluje převleky: Adam Brabenec, který nyní vypadá jako hrabě z 19. století, je jen trošičku modernější. Jak můžete vidět na obrázku, nová imidž jeho pohledné výsosti se musí děvčatům tůze líbit…
   Jak rozdílné jsou ale chutě! Zatímco sukničkář Adam Brabenec s jeho LP „Manners & Physique“ sotva nakrátko navštívil naše hudební žebříčky, angličanky hromadně útočí na pana Casanovu při jeho pódiových scénách. Sexy Adam je zpět! A dnes již 33-letý Adam se vrací do bývalé slávy poznamenán minulostí a vytrvale hnaný libidem! Během Adamových dřívějších koncertů měl na pódiu obrazy svázaných žen (což mu vyneslo několik procesů), toho už zanechal. Teď si zase v čerstvě vyprodukovaném videu k singlu „Room At The Top“ zahrál s britskými topmodelkami v lascivních historických kostýmech.
   Adamem to prostě zmítá. Sám to i komentuje: sex je prostě moje filozofie. Proto jsem si to také nechal výrazně vytetovat na rameno.


   He loves disguises: Adam Ant looking now as a 19th century earl is only just a bit more trendy. As you can see on the picture, girls must adore his majesty new image ...
   But how different can be the taste! The philanderer Adam Ant visited our charts just for a while with his LP "Manners & Physique", however masses of English girls attack Mr. Casanova when he is on stage. Sexy Adam is back! Adam, aged 33, is coming back to his former fame impacted by the past: and constantly driven by his libido! He used to show pictures of tied up women on the stage in his early times (which took him to several trials), but he quit that practice. He performs with British top-models with lascivious historic costumes in his newly made video "Room At The Top".
   Adam is tossed by sex. He makes a comment: sex is simply my philosophy. That is why I have it well tattooed on my shoulder.


   (Adam) nezná žádné kompromisy a není vůbec tolerantní, jak v osobním životě, tak v práci.(Adam) does not know compromises and he is not tolerant both in private life and at work.

   Bývalý "mravenčí šéf" zůstal od svého singlu Goody Two Shoes už jen v pouhém tandemu se spoluautorem Markem Pirronim. S každým si to vyříká nepokrytě tvrdě a zcela jasně, jak je patrno z textu nového singlu Friend or Foe (foe znamená nepřítel). Všechny nepříjemnosti v jeho bývalé skupině, jež prodělal v minulém roce s takzvanými přáteli, jsou nyní vykřičeny ven.
   Adam je velká citlivka a nemá s lidmi, kteří ho zklamají, žádné slitování. Když ho neberou takového jaký je, musí odejít. Prošla si tím jeho bývalka Eve, což bez obalu komentoval v tisku v minulosti. Potkalo to také jeho bývalou skupinu (nepřátele), mimo Marka (přítele). Zakusil to především Gary Tibbs (nepřítel), který hořce pocítil jeho reakci a nyní se utěšuje svým sólovým singlem. Postihlo to také jeho asistentky a spolupracovníky z kanceláře, jež byli propuštěni, když byl nespokojený s jejich pracovními výkony.
   Adam není v hudebním byznysu totiž vůbec oblíbený a proto dál zůstává osamělým běžcem.
   The former ant's boss works only in tandem with the co-author Marco Pirroni since his "Goody Two Shoes" single release. He tackles everyone openly, toughly and clearly as we can see from his new single Friend or Foe. All the troubles in his former band he experienced in the last year, are now screamed out.
   Adam is very sensitive and he shows no mercy to people who disappoint him. If they do not take him as he really is, they must leave. His former wife Eve experienced it; he openly talked it to press in the past. It happened also to his former band members (foes) except Marco (friend). Especially Gary Tibbs (foe) suffered; he heals his bitterness by his new solo single now. It happened to his assistants and colleagues in his office; they were fired because he was not happy with their performance.
   Adam is not popular in the music business and therefore he continues to be a solitary runner.   (Adam) bojuje proti lejblu, který chce mást jeho fanoušky / Adam fights with a Record company which wants to confound his fans

   Ta zpráva zní senzačně: Adam Ant a Toyah se spojili! Ale ne před oltářem ani v nahrávacím studiu, ale - teď se podržte - před soudem. Žalují vychytralou nahrávací společnost. Firma chtěla jmény obou hvězd opět sbírat smetanu, protože LP soundtrack k filmu "Jubilee" a singl "Nine to five" jsou opět na trhu. Před pěti lety byl Adam požádán, aby Toyah napsal texty k několika skladbám, z nichž se pak "Nine to five" dostala až do filmu. Dnes se ale jak Adam, tak Toyah, brání uvádění svých jmen a fotek na soundracku i singlu. "Vadí nám především to, že si lidé myslí, že si kupují regulérní desku Anta a Toyah", stěžuje si Adam Bravíčku. "Chceme se bránit jejich fíglům." Pokud by hvězdy vyhráli tento spor, zaplatí podle Adamova nápadu nahrávací společnost vysokou pokutu na konto dobročinných účelů. Adam chce poskytnout vysouzené peníze na hudební terapii pro postižené.    This news sounds fabulously: Adam Ant a Toyah united! But not in front of an altar and not in a studio - hold on - at the court! They are sewing a cunning recording company. The company wants to "lick a cream" with the names of both stars as "Jubilee" soundtrack and single "Nine to Five" are on the market again. Adam has been asked five years ago to write lyrics for several Toyah's songs and "Nine To Five" reached the movie. But now both Adam and Toyah are against putting their names and pictures on the soundtrack LP and related SP. "We do not like the fact that people think they buy a regular Adam and Toyah record", Adam complaints to Bravo. "We want to fight back their tricks." If the stars would wind the court, they will dedicate - according Adam's idea - recovered money to music therapy of handicapped people.   Adam se chystá natočit film / Adam plans to make a movie

   Adam, mravenčí šéf, máchá sekerou a pirátskou šavlí. Pod vlajkou s umrlčí hlavou plachtí tento oblíbený vzrušující pirátský–dobrodruh: Adam, po "Jubilee", se v začátku 1982 pouští zase do filmování. Tentokrát to nebude žádný punkový film, ale pirátská komedie, ve které hraje „Žlutovouse“, syna nechvalně známého loupeživého piráta Černovouse. Filmování cáluje bývalý chrobák Jirka Harrisnů.


   Adam, the Ant's boss, brandishes axe and his pirate sabre. The popular sexy pirate-adventurer sails under Jolly Joker: Adam, after "Jubilee", is going to make a movie again in the beginning of 1982. It won't be a punk movie but pirate comedy. He will play role of „Yellowbeard", son of notorious plundering pirate Blackbeard. Filming is paid by ex-beatle George Harrison.


   Adam Ant (po vydání LP Strip) / Adam Ant (after LP Strip issue)

   Miluje přestrojení nadevše. Ovšem tu jedinou část oděvu, kterou by Adam Ant (alias Stuart Goddard) během sedmiletého působení na jevišti nikdy neodložil, jsou jeho sakra těsné černé kožené kalhoty. Již od svého prvního vystoupení s Ants na konci roku 1976 v londýnském Roxy klubu mu jaksi srostly s tělem. I za dobu několika měsíců jeho nepřítomnosti, kdy si ve státech při svém úspěšném turné zranil koleno a zůstal tam, nedokázal se od nich zcela oddělit. Nyní se ale vrací, a pro nás je až pod pupík odhaluje ve svém novém LP s názvem Strip.
    Adam odhaluje tentokrát (téměř) všechno, co má. S novým zvukem a dospěláckými texty se hlásí zpět nejen s obnaženým ramenem, ale i se zřetelným zaměřením na sex. Kérce na své levé paži "Pure Sex" zůstává věrný.
    Na "Puss ´n Boots" klipu nás předvede ještě jednou svou náklonnost k přestrojení a k bajkám. Jde o naháčské video k titulní melodii jeho LP Strip. Uvede nás do jednoho blázince v Surrey blízko Londýna, kde Adam hraje zamilovaného schizofrenika.
    Po jeho natočení však zmizel opět do Ameriky oslavit své devětadvacáté narozeniny. Toliko ručně psanou pohlednici poslal všem anglickým filmovým a televizním producentům, třepetala se na jejich stolech slovy: "Jsem okamžitě k dispozici - Adam Ant".
   Je si tím tak jistý, věří, že míří plnou parou za novou - filmovou - kariérou. K tomu mu má pomoci jeho nová přítelkyně Jamie Lee Curtis, dcera herce Tonyho Curtise. Ruku v ruce s ní nyní navštěvuje Adam pozlátkové 'Hollywoodsejšny' aby se s její pomocí vecpal do těch správných kruhů.
    Nezbývá než doufat, že jsme Adama neviděli ve zdaleka jeho posledním přestrojení: jeho velký vzor je hrdina stříbrného plátna - Gene Kelly. Adam sbírá všechen filmy o něm a také by chtěl později, tak jako Gene, v různých rolích na stříbrném plátně tančit a zpívat. Mezi své filmové idoly ale počítá i Errola Flynna a Clarka Gabla.
    Mramorový palác v Londýně na St. Johns Wood se svými zářivě bílými zdmi a perskými koberci opatruje nyní Adamova matka. Zatím Adam totiž bydlí u Jamie Lee v pronajaté typické nádherné hollywoodské vile...