Zpět na úvodní stránku / Home Home ADAM ANT

"Střípky" z britského tisku / Fragments From British Press

Z kterých novin a časopisů článečky pocházejí nevím / I do not know which news and magazines the articles come from
Článečky jsou naskládány bez ladu a skladu / The articles are put in topsy-turvy without any pattern.

Věci, které bych chtěl znát, když mi bylo 15(Rok/Year - 1982?)

Adam a jeho dovádění se štěnětem
Zdá se, že bývalý švihák loupežník Adam Ant vyměnil pistoli za štěně, které pečlivě zahříval, když se procházeli Londýnem. A pro případ, že by přituhlo, má zpěvák kartu v rukávu - vlastně za kloboukem - jako připomínku jeho aristokratického "druhého já".

(Rok/Year - 2010?)

Adam Ant povstal a znova vystupuje
Po několika letech, na které by možná radši zapomněl, udělal včera Adam Ant první krok k jeho comebacku v hale Forum v Kentish Townu, kde ukázal, že neztratil nic z jeho stylu oblékání. Napoleonský klobouk jde dobře k vojenskému kabátu, nášivce s americkou vlajkou, několika prstenům a jedné černé rukavici. Šestapadesátiletý zpěvák, který byl slavný v osmdesátých letech, měl na sobě rovněž triko se svou fotkou, aby připomněl těm, kdo to zapomněli, jak vypadal, když tu poprvé vystupoval.

(Rok/Year - 2010)

ADAM AND THE ANTS
Novoromantičtí průkopníci Adam And The Ants měli v roce 1981 dva hity číslo jedna Stand and Deliver a Prince Charming a Adam Ant se brzy stal jasně největší hvězdou. Adam od té doby strádal psychickou nemocí a po několika incidentech, včetně ohrožování muže v hospodě puškou, byl hospitalizován na psychiatrii. Ale teď se zase jeho život vrátil do správných kolejí, napsal autobiografii a poprvé koncertoval po 11 letech.

(Rok/Year - asi/probably - 2006-7)

Plechovku nebo život!
   Adam Ant se převtělil ze sličného loupežníka do Napoleona.
   Historický francouzský císař pravděpodobně nebyl nikdy inspirován plechovkou Guinnesse.
   Ale popová hvězda z osmdesátých let ve věku 56 let slavná díky hitu Stand and Deliver byla spatřena jak si poklepává na tu černou věc při filmování na hřbitově v Kensingtonu v západním Londýně.

(Rok/Year 2011)
ANT: WALL.E NÁS MŮŽE POLEPŠIT
Adam Ant si myslí, že ví, co dá dohromady polámanou Británii ... film od Disney/Pixar.
   Ikona osmdesátých let se chce stát politickým poradcem BORISE JOHNSONA a DAVIDA CAMERONA - vyzbrojený DVD s animovaným filmem Wall.e (u nás pod názvem VALL-I) a svými tanečními botami.
Tímto výkřikem stejně výstředním jako jeho oblečení, vlevo, říká: "Rád bych pomohl starostovi a ministerskému předsedovi. Chtěl bych jim radit co s mladeží, která tam venku přichází zkrátka, víte?
   Kdyby bylo po mém, nechal bych každého koukat na Wall.E. Všechny ty mladé potulující se po ulicích, co pobíhaj kolem a křičí a kopou se navzájem.
   Docela rád bych šel do problematických míst v East Endu, kde střílej a zapichujou lidi a pustil bych jim pár věcí, abych se k nim přiblížil.
   Mám skladbu od kapely WHEN I WAS A SPERM (když jsem byl spermatem), je to nářez, je to taková městská nahrávka. Mladí potřebují někoho, kdo za nimi přijde, koho můžou respektovat, kdo si s nimi trochu zatancuje.
   Mám na mysli to, že jsem znal MICHALA JACKSONA, MARVINA GAYE a DIANU ROSSOVOU. To jsou lidé, které oni respektují.
   A moc rád bych si vzal na pomoc DAVIDA DIMBLEBYHO, on je báječnej."
   Adam má skvělý nápad, ale není to tak lehké "Vstát a Udělat".

(Rok/Year - asi/probably - 2011)
Holka z MANUELGATE (narážka na tzv. "Sachsgate", malý trapas z roku 2008 o kterém se více dočtete např. na Wikipedii - pozn. překladatele) Georgina Baillie randí s popovou hvězdou osmdesátých let Adamem Antem - který je o 31 let starší.
   Georgina - vnučka herce Andrewa Sachse, který hrál Manuela v televizním seriálu Fawlty Towers (u nás pod názvem Hotýlek - pozn. překladatele) - byla v centru skandálu, který stál Jonathana Rosse a Russella Branda místo v Radiu 2.
   Teď se pověsila na 56-ti letého Anta, vlastním jménem Stuart Goddard.
   Georgina, 25 let, natočila se zpěvákem píseň o skandálu z roku 2008, kdy se Brand vytahoval na Sachsově záznamníku, že s ní spí.
    Párek byl viděn v tomto týdnu po romatické večeři v Londýně.

(Rok/Year 2011)
Adam Ant
Pirátská popová ikona
Stuart Goddard byl fotogenický punker, který se převtělil do šviháckého loupežníka popu na začátku osmdesátých let. Ale sužován depresemi se stal smutnou postavou poslední dekády s krátkým obdobím v péči psychiatra. A co je nejsmutnější, byl hospitalizován na psychiatrii poté, co vytáhl maketu pistole na hosty jedné hospody v severním Londýně, když se smáli jeho oblečení. Díkybohu se teď zdá být "v dobrém rozpoložení".
Pohled experta: Mě to všechno zní jako volání o pomoc. Byl skutečně velkou hvězdou, ale to nevydrželo. Někteří lidé dokážou padat dolů na žebříčku a najít si přijatelné místo odpočinku, jiní to neumí. A těžší je to ve světě popu - dělají to spíš pro slávu, než proto, že by milovali muziku. A není žádná speciální péče, když se nedaří.

(Někdy z let/Sometimes from 2005-10)

Poprvé s Adamem Antem
Neděle, kanál 6 Music, poledne
Seriál skvělých podrobných rozhovorů Matta Everitta se vrací a pokračuje druhou sérií. Startuje superhvězdou osmdesátých let Adamem Antem (vlevo). Po jeho hojně publikovaných psychických zdravotních problémech, které překonával tím, že měl jen 11 dní volna v šesti letech jeho největší slávy, je Ant ve skvělé formě a dokonce koncertuje. Mluví o jeho nadšení pro Tommyho Steelea a Sylvestera Stallona, vzpomíná, jak byli hlavní kapelou při úplně prvním vystoupení Sex Pistols a dává k dobrému rady Malcolma McLarena, které mu pomohly stát se hvězdou.

(Rok/Year 2011)S tváří pomalovanou jako popová ikona 80.let Adam Ant se Anna Kurnikovová stala "Sličnou princeznou".
   Třiadvacetiletá Anna se natřela krémem na opalování při tréninku v Miami.
   A stejně jako Adam a jeho Mravenci ukázala, že dokáže dosáhnout vítězství nad nejlepšími.

(Rok/Year 2004)