Zpět na úvodní stránku / Home Home ADAM AND THE ANTS

Z encyklopedií / From encyclopedias

Rock&Pop Encyklopedie (1.díl) 
Encyklopedie Navajo    Řada encyklopedií se zmiňuje o Adamovi. Některé krátce, některé obsažněji. Možná bude zajímavé podívat se na to, co vlastně považují encyklopodie za důležité.    Quite a few encyclopedias mention Adam. Some in short, some in large articles. Maybe it can be intersting to see what the encyclopedias assume to be important.


    Rock&Pop Encyklopedie (1.díl)     Přidáno 17.9.2013

Autorem je František Wich. Vydáno v nakladatelství Volvox Globator v roce 1999 jako dvoudílná encyklopedie populární hudby.

Home

Home
Home

    Navajo-otevřená encyklopedie    Staženo 16.2.2007
   Toto je ukázka toho, že nejmodernější technologie nemusejí být vždy tím nejlepším řešením. Náledující text je automatický překlad anglického textu a posuďte sami, že ne nejzdařilejší. Omlouvám se všem, kteří nemluví česky, ale ti se patrně nezasmějí :-)    This is an example of the situation, where usage of modern technologies is not the best thing. This is the automatic translation from English langueage to Czech and not really well done. I appologize to those who don't speak Czech, they will probably have no fun :-)


Adam mravenec - http://adam-mravenec.navajo.cz

Experimentální strojový překlad hesla Adam Ant z encyklopedie Wikipedia pořízený překladačem Eurotran. Je tento překlad nedokonalý? Pomozte nám jej zlepšit!
Adam Ant at the height of his career.
Adam mravenec u jeho výšky kariéra.

Adam mravenec je pseudonym Stuart Leslie Goddard (narozený 3. listopadu 1954, Londýn, Anglie), vedoucí zpěvák popa osmdesátých lét seskupit Adama a mravenci a pozdnější sólový umělec.

Kariéra

Časná kariéra

Mravenec je brzy kariéra byla jako součást punkového pohybu hornin, firstly jako jeden z “uměleckého školního punkového” kontingentu, který následoval originální punkové skupiny, a moci být viděn v publiku ve filmu časných sexuálních pistolí vystupuje. Jeho první kapela byl Bazooka Joe, [1] který se zvětšil dost pro pistole sexu se otevřít pro je. On hrál v Derekovi Jarmanovi 1978 “punkového” filmu Výročí. Jeho debutovat jako umělec nahrávky byla píseň “Deutscher dívky”, který vystupoval ve zvukovém doprovodu filmu LP, a který byl re-povolený jak jeden v roce 1981, po Ants dosáhl tradičního úspěchu v tabulce.

Herecké jméno

Mnoho zdrojů prohlásí jméno “Adam mravenec” byl inspirován šedesátými léty BBC televizní seriál Adam neústupné životy! [2]. Adam sám popřel toto tvrzení; jeho oficiální místo říká Poté, co experimentoval s různými jmény, Stuart nakonec se rozhodoval pro Adama, protože on viděl obrazy rajské zahrady a myslel si, že to by bylo pěkné místo být. On se rozhodl pro mravence, zatímco jména hmyzu jako Beatles udělala štěstí.[3]

Adam a mravenci

V roce 1979, mít vydal album Dirk nosí White Sox a získal nadšený fanbase, mravenec rekrutoval bývalý sex manažer pistolí Malcolm Mclaren, jehož hlavní vliv měl přesvědčit tři jiné členy kapely odejít a založit novou kapelu Bow ohromí senzaci.

V brzy 1980 Adam mravence rekrutovalo dávného přítele Marco Pirroni reformovat lineup, zvuk a představu o skupině, nyní uvádět dva bubeníky a šaty piráta. Tento nový pohled byl zvyklý na trh album Králi divoké hranice, a několik dvouhry mapovalo. Popularita skupiny rostla, a album pokračování Prince okouzlující byl vysoce úspěšný, s tři vrchol Spojeného království-deset dvouhry (dva sahat # 1).

Mravenci se dělí v brzy 1982. Novinové články času daly různá vysvětlení pro motivations za rozkolem. Zpočátku Adam byl citován jako pověst, že rozkol byl přátelský, ale později on měl říkat, že “zájem jen wasn't tam anymore. To by mohlo byli Adam a mravenci na vývěsních tabulích ale ne na jevišti”. Navíc, to je říkal, že Marco Pirroni skončil, zatímco on byl unaven cestováním.

Sólová kariéra

Po rozkolu, mravenec šel sólově, brát jeho songwriting partner Pirroni s ním. Jeho největší úspěch v tabulce byl 1982 Přítel nebo nepřítel album, který zahrnoval hit jeden “pochoutka dvě boty” který udělal to číslu 1 ve V. Británii a # 12 v USA. Jiné hity od toho alba byly “zoufalý ale ne vážný” a “ahoj, já miluji vás”.

V roce 1983 mravenec pracoval s Philem Collinsem na Pás album. Jeden “Puss ' N Boots” sahal # 5 na Spojené království mapuje, ale BBC zakázal jak video tak píseň pro pokračování jeden “pás,” který vyvrcholil u # 42. On pracoval s producentem veterána Tony Visconti na 1985 Vive Le rock. On zabezpečil bod u živé pomoci koncert, ale byl žádal, aby omezil jeho soubor na jednu píseň. On si vybral jeho nový jeden, “Vive le rock”. [4] Album a jeden měl neuspokojivý prodej, a Adam rozhodl se vzít přestávku od hudby pro zájem o jeho hereckou kariéru.

Jak 80s se vlekly, pozornost mravence se otočila ke hraní, obzvláště tv a role filmu. On utrácel tři měsíce v Anglii na jevišti hrát v Joeovi Ortonovi Bavit pana Sloanea. On také se objevil na amerických televizních estrádách, pozoruhodně ekvalizér a začal vzít role ve filmech takový jak Kočovníci a Slamdance. On stěhoval se do Hollywood a objevil se v rozsahu převážně unsuccesful výrob.

Adam Ant
Adam mravenec

V roce 1990, zatímco udržovat zájem na hraní, mravenec se vrátil k Londýnu a vstoupil znovu svět populární hudby s albem Chování a postava, spolupráce s Andreem Cymone, sólový umělec a časný člen skupiny Princea. Album bylo další mírný úspěch, a představoval hit jeden “místnost na špici”. V roce 1993, on cestoval na podporu plánovaného alba nazvaný Přesvědčování. Pro neznámo důvodů, nicméně, album zůstane unreleased.

Mravenec se vrátil k Los Angeles kde on měl vztah s herečkou Heather Grahamová. On také získal stalker, který umístil jej ve velkém stresu. Jak Graham stal se více úspěšný, vztah váhal.

V roce 1995, on vydal další nové album, Báječný. Titulní skladba byla úspěšný jeden, jak byla cesta po USA na podporu alba. Mravenec chvíle a jeho skupina (který udržel dávného kytaristu Pirroni) hrál v menších dějištích než oni hráli v 80-tých letech, domy byly často plné nadšených fanoušků. Cesta byla omezena, nicméně, když mravenec a Pirroni oba dostali dýchací nemoc.

Nová generace mravence-ovlivňoval umělce pokryl Adama a hity mravenců během 90s, včetně Elastica, cukrovat Raye, devět hřebíky palce, Superchunk a Robbie Williams.

Antbox, krabice retrospektivy zapadla klenout se nad kariérou mravence od pozdních sedmdesátých lét přes devadesátá léta, byl propuštěn v pozdní 2001. Soubor krabice zahrnoval 66 dráh na tři CDs, a rychle prodaný parafovat 10,000 jednotek. Mravenec byl připravený se připojit k 80s-soustředěný tady a nyní cestovat v brzy 2002, ale byl neschopný dělat tak po on byl obviněn z hrozivých členů veřejnosti se střelnou zbraní napodobování v hospodě Londýna [5]. Dvůr také objednával to on se pustit do rehabilitace, ačkoli on byl později diagnostikován s bipolárním nepořádkem (maniakální deprese).

Od 2002 incidentu, mravenec občas byl uveden v novinových zprávách obklopovat potenciální projekty a jeho zdravotní stav. Specialita televize opravňovala Šílenství prince okouzlující byl vysílán ve V. Británii v roce 2003 dokumentovat jeho kariéru a jeho boj s duševní chorobou.

V roce 2004 a 2005, šest “předělaných” kompaktních disků bylo propuštěno, trvat roky 1979 přes 1985. CDs představoval předtím nepřístupné písně, obsahující dema a materiál vytříděný od “sklep mravence.” Projekt byl velmi overseen Marco Pirroni, a zahrnuje psanou zprávu od mravence sám, circa 2005.

Diskografie upozorní na

Viz též Adam a mravenci

Alba

 • Přítel nebo nepřítel - povolený říjen 1982, re-vytékal s bonusovými skladbami 2005 (UK # 5/nás # 16)
 • Pás - povolený říjen 1983, re-vytékal s bonusovými skladbami 2005 (UK # 20/nás # 65)
 • Vive Le rock - povolené září 1985, re-vytékal s bonusovými skladbami 2005 (UK # 42/nás # 131)
 • Chování a postava - povolený únor 1990 (UK # 19/nás # 57)
 • Přesvědčování - unreleased 1993
 • B-děti strany - povolený 1994 (nás)
 • Báječný - povolený 1995 (UK # 24/nás # 143)

Dvouhra a jiná vydání

 • “Pochoutka dvě boty” / “červený strup” - CBS jeden - povolený 1982 (UK # 1, nás # 12)
 • “Přítel nebo nepřítel” / “Juanito Bandito” - CBS jeden - povolený 1982 (UK # 9)
 • “Zoufalý ale ne vážný” / “proč dělat dívkám koně lásky?” - CBS jeden - povolený 1982 (UK # 33, nás # 66)
 • “Puss n Boots” / “políbit bubeníka” - CBS jeden - povolený 1983 (UK # 5)
 • “Pás” / “vy vy vy” - CBS jeden - povolený 1983 (UK # 41, nás # 42)
 • “Apollo 9” / “B dítě strany” - CBS jeden - povolený 1984 (UK # 13)
 • “Vive le rock” / “Greta X” - CBS jeden - povolený 1985 (UK # 50)
 • “Místnost nahoře” / “Bruce Lee” - MCA jeden - povolený 1990 (UK # 13, nás # 17)
 • “Moci ne stanovená pravidla o lásce” / “jak krást World” - MCA jeden - povolený 1990 (UK # 47)
 • “Tvrdá látka “/ “jasná světla, černá kůže” - MCA jeden - povolený 1990 - Německo a nás jediný
 • “Báječný” / “koluje” - EMI jeden - povolený 1995 (UK # 32, nás # 39)
 • “Muset být hřích” / “pes jíst psa (živě)” EMI Cassingle a dvojitý CD - povolený 1995 (UK # 45)
 • “Překrásný sen [jediná verze]” / “nechal nás mít boj” EMI jeden - unreleased 1995
 • Antbox - boxovat v souboru - povolený 2001

Předělaný CDs - povolený 2004 a 2005

 • Přítel nebo nepřítel - Předělaný
 • Pás - Předělaný
 • Vive Le rock - Předělaný
 • REDUX - Předělaný (prémie CD w / dráhy unreleased)

Videa

 • Princ okouzlující Revue - Video koncertu - povolený 1981
 • Antics v zakázané zóně - Kompilace - povolený 1990
 • Bydlet v Tokiu - Video koncertu - povolený 1994
 • Antvideo - Kompilace - povolený 2001
 • Digitální něžnost DVD (konečná video historie 1977 - 1996) - brzy být propuštěn

Kompilace

 • Antics v zakázané zóně
 • B-děti strany
 • ANTBOX (3-CD krabice zapadla)

Zdroje

 • www.adam-ant.net
 • BBC
 • Cartyova AntMusic strana