Zpět na úvodní stránku / Home Home ADAM ANT
 Adamova přítelkyně (Netuším, kdy to vyšlo)

    Toto je první fotografie nové přítelkyně Adama Anta. Až doposud ji pečlivě chránil před publicitou, ale když ho Mandy - tak se jmenuje - nedávno vyprovázela na londýnské letiště, nemohl si dále držet zvědavé novináře od těla. Mandy utírala slzy, neboť její vysněný princ odjíždí na světové turné a bude tedy dlouhý čas pryč. Adam sám byl o Mandy velmi skoupý na slovo. "Je to vlastně stará dobrá přítelkyně. A já mám ještě celou řadu přítelkyň."


nahoru Neklid v mraveništi? (Z období těsně před 'Friend Or Foe')

   Adam Ant již opět nějaký čas pobývá v Americe, nikdo však přesně neví kde.Jak se zdá, vrchní "mravenec" tam pilně shromažďuje materiál pro své nové LP. Když byly v Londýně nedávno udělovány ceny Rock And Pop Awards, byla nápadná Adamova nepřítomnost. Z tohoto důvodu se opět vynořily spekulace o tom, že láska mezi Adamem a jeho Mravenci ještě více ochladla. Zdá se, že Adam má potíže s celou skupinou kromě starého druha Marca Pirroniho. Všichni tak byli překvapeni, když se na jevišti při přebírání cen jako Adamovi zástupci objevili Anti Tibbs a Hughes. Odkud neklid v mraveništi pochází však zatím není jasné.


nahoru Adam Ant se zlobí na Soft Cell. (Z období 'Strip')

    Podle něho se Torchovo duo provinilo krádeží. "Jejich celé pódiové vystoupení je založeno na mém", říká běsnící Adam. "To mi samo o sobě nepřipadá ještě tak hrozné. Ale když se anglický tisk může přetrhnout a vychvaluje je do nebe, jako by šlo o show století, rozzuří mě to. A to jsou ještě Soft Cell pyšní na pochvalné kritiky. Víš co jsem se rozhodl udělat? Napíši píseň, ve které jim důkladně dám co proto".


nahoru Adam Ant plní novinové titulky (Z období 'Strip')

    Američané jsou blázni do Adama Anta. A proto tento výstřední zpěvák Evropu zatím odkládá. Adam vkládá všechnu svoji energii do rozšířeného turné, které toto léto koná po Spojených Státech. Při každém vystoupení se swingující Angličan vysvléká do spodního prádla, skáče do vany s vodou, vylézá ven a promočený na kost zpívá dále. Chytré řešení, neboť se přesně hodí k jeho číslu 'Strip' a nadto může takto originálně osvěžený Adam zase pokračovat ve své show.


nahoru Adam a Sting byli oceněni (Ale netuším, kdy to bylo)

    Adam a policejní agent Sting byli nejdůležitějšími hosty na večírku Ivot Novelle Awards. Důležitého večírku, protože ceny Novelle Awards jsou srovnatelné s Oskary ve filmovém průmyslu. Rozzáření Adam (2) a Sting (1 soška) stojí vedle sebe se svými trofejemi. Od tohoto večera jsou nejlepší přátelé. Podle manažera Police, Milese Copelanda, v tom však pevný hudební vztah není.
nahoruAnti: Nenávidíme Adama

   Bez většího snažení zasáhl Adam evropské žebříčky dalším singlem. Jeho "Goody Two Shoes" se stalo velkým hitem. Tuhle desku udělal bez bývalých ANTů. Dal jim padáka, protože byli sice dekorativní, ale podle Adama byli mizerní muzikanti.

   Loňské koncerty Adama Anta a jeho kapely byly kritizovány snad všemi popovými médii a pokaždé právem. Reputace nebojácného rytíře byla pošramocena a tak Adam obviňoval Anty. A toto vyčítají Adamovi jeho Mravenci: "Adam by si měl uvědomit svoji část viny. Zpíval tak mizerně, že vám to trhalo sklovinu na zubech. Nenávidíme ho."
   Když byl Adam s tímto názorem konfrontován, jen pokrčil rameny. "No a co?" ptal se reportéra. "Nenechám se tím otrávit. Rozumím tomu, že jsou zklamaní. Rozhodl jsem se jít svojí cestou a to se jich těžce dotklo. Nicméně stát se to muselo. Jsem schopen jít dál sám. Můj poslední hit to dokazuje, ne?"

nahoruJiný Adam Ant    (Z období 'Friend Or Foe')

    Určitě si všimnete, že muzika Adama Anta se změnila. Když se Adam rozešel s Anty, rozruch kolem Prince Charminga utichl. Ale se dvěma perfektními hity Goody Two Shoes a Friend or Foe je Adam zpátky v žebříčcích! Jeho první sólové album se rovněž jmenuje Friend Or Foe. Společně se svým nejlepším přítelem Marcem Pirronim Adam napsal a vyprodukoval tohle album. Adam zpívá a hraje na basu. Marco hraje skoro všechny kytary. Slyšet tam můžete i bubeníka Bogdana Wiclzinga, trumpetistu Martina Drovera a saxofonistu Jefa Dalyho. V písničce Place In The Country, Desperate But Not Serious a Made Of Money můžete slyšet Adamův starý styl, ale skladby jako Goody Two Shoes nebo Something Girls ukazují nového Adama.

nahoruŠaty dělají muziku

   Jedna z nejmódnějších postav dnešní popové scény je Adam Ant. Na scéně plné pozlátek tenhle mladý angličan zjevně vyčnívá mezi ostatními. Je to způsobeno především tím jak se obléká a ne už tolik jeho "Antmuzikou".

   Je nesporné, že Adam Ant (Stuart Goddard) je žádanou osobou pro mnoho popových žurnalistů. Především v Anglii tisk věnuje tomuto zpěvákovi spoustu prostoru. V řadě případů jsou články plné kritiky. "Adam si spíš hraje na primadonu než aby dělal seriózní muziku" je nejčastější stížnost. Také fakt, že Adam často mění složení jeho skupiny, bývá v Anglii terčem kritiky. A zpěvák ztrácí sebedůvěru s každým takovým článkem.
   Všechno začalo pro Adama a jeho přátele velice dobře. S Davidem Barbem, Andrew Warrenem a Matthew Ashmarem Adam nastartoval první Anty. Malá nahrávací společnost se zajímala o zábavnou a jednoduchou muziku Adam And The Ants. Debutové album Dirk Wears White Sox, které vyšlo v roce 1979, si nevedlo zrovna nejlépe. "V začátcích to bylo opravdu těžké", vzpomíná Adam "a nebylo to o nic jednodušší, když kluci odešli z kapely, protože úspěch nepřicházel. Ke kapele se přidal Malcolm McLaren, bývalý manažer Sex Pistols. Kluci věřili, že budou úspěšnější s kapelou Bow Bow Bow. Nicméně já jsem zformoval novou kapelu ihned po rozchodu a napsal jsem hity jako Antmusic, Stand And Deliver a Prince Charming. Bow Wow Wow nepřinesli žádný hit, až nedávno I Want Candy".
   Hity Adama Anta byly napsány společně s Marcem Pirronim. "Brzy po rozpadu prvních Antů jsem začal psát skladby se svým dobrým přítelem Marcem Pirronim". Kapelu pak tvořili: kytary hrál Marco Pirroni, na basu hrál Kevin Mooney, bubeníci Chris Hudges a Terry Lee Miall a Adam Ant. Díky dvěma bubeníkům v kapele dostali Adam And The Ants fantastický strhující zvuk, jejich muzika ovládla popovou mládež.
    Po několika úspěšných singlech, dvou hodně dobře prodávaných albech Kings Of The Wild Frontier a Prince Charming a několika dalších změnách ve složení se projevilo další napětí v kapele. Adam Ant k tomu říká: "Všechny ty trale s kapelou mě dovedly k rozhodnutí zkusit sólovou dráhu. Bylo pro mě výzvou dělat všechno samostaně. Můj první sólový singl Goody Two Shoes, který se stal hitem, je nejlepším důkazem, že to dokážu sám. Nepotřebuji už pestrobarevné oblečení".


nahoru Co může Madonna, můžu taky!    (Z období "Vive Le rock")

    Ten Adam Ant! Vidíš také to sražené tričko? Knoflík od kalhot si jistě nezapomněl zapnout čirou náhodou. Ne, Adam si záměrně zvolil tento nový vzhled, který se tváří tak zatraceně sexy. Ale, ale…, kde jen jsme to již viděli? Nebyla to, ehm…no jasně, Madonna! "Co může ona, můžu já taky!" říká k tomu pan Ant. Skutečně? V každém případě jsme velmi zvědaví, jak se bude Adam chovat dále. Jen když ho neuvidíme poskakovat v podprsence stylu Madonna. Nebo že by přece?! U Adama člověk nikdy neví!