Zpět na úvodní stránku / Home Home ADAM ANT

Články z neznámých zdrojů

Občas se mi do ruky dostane článek vytržený z nějakého časopisu, aniž bych tušil, kdy článek vyšel nebo jak se jmenoval ten časopis. Pro takové články jsem vytvořil tuhle stránku. Takže hezké počtení!   Co bych si přál vědět, kdyby mi znovu bylo patnáct

    Adam je chlápek, který přesně ví na čem je a je naprostým pánem situace. Ale byly časy, kdy si vůbec nebyl jistý tím, co se kolem něj děje.

   "Jestliže vás má škola naučit jak se orientovat v životě, potom je na tom si svůj úkol plní dost mizerně. Možná je schopna naučit vás velmi dobře matiku, angličtinu a všechny ostatní studijní předměty, ale v otázce přípravy na okolní svět hrozně selhává."
   "Přál bych si, abych věděl víc o životě, když mi bylo patnáct. Jasně, že jsme si všichni mysleli, že víme jak to chodí. Ale většina z nás svůj čas zabíjela s přáteli, muzikou, sporty nebo podobnými věcmi. Prostě jsme se bavili. Všechno ostatní tam venku byla jenom velká legrace."

   "Ale ta skutečnost, kterou poznáte když opustíte školu, byla mnohem drsnější a nemyslím si, že já a nebo někdo z mých spolužáků, jsme na to byli připraveni" "U každého, kdo tohle čte, bych ocenil, kdyby přemýšlel o věcech jako: Co mám vědět o hypotékách, pracovních pohovorech a rozpočtování svých peněz atd.? Ožením se nebo na tom budu roky stejně jako teď? Fakt, věřte mi, potřebujete tyhle věci znát!"
   "Přál bych si jen, aby bylo ve škole věnováno více času tomu, jak co nejlépe vyplnit formulář na žádost o práci. Někoho obtěžovalo nám vysvětlit, jak jsou vypláceny platy, co se z nich odečítá a jak peníze opatrovat. Samozřejmě všichni chceme své prima platy utratit za sebe a bavit se jak nejlépe to jde, ale hodně z těch peněz jde na zaplacení účtů a podobný věci a my bychom o tom něco měli vědět."

   "Bylo by fajn, kdybych věděl o hypotékách a nepokoušel se vše zjišťovat později, když už jsem byl připraven koupit si vlastní bydlení. I když se to všechno zdálo tak daleko před námi, spousta lidí si chce nebo i musí pronajmout byt, protože studují daleko od domova. Nikdo vám neřekne jak to chodí nebo o zákonech, které vás chrání. Jste jako ryba na suchu. Existuje plno věcí, ze kterých bych mohl udělat nekonečný seznam základních věcí pro život. Také sexuální výchova a společenské vědy nejsou ve školách pořádně probírány. Občas to jen někdo nakousne, jakoby to bylo to nejméně důležité téma. V některých evropských zemích jsou tyto předměty postaveny na roveň matematiky! Děti se tomu nepochechtávají, ale berou to jako normální předmět. Nemělo by se automaticky předpokládat, že tyhle věci budeme zjišťovat jen metodou pokusů a omylů. Myslím si, že děti potřebují vědět o manželství, vztazích mezi chlapci a děvčaty, výchově dětí atd. Lidé se hrnou do věcí, na které nejsou připraveni a pak mají deprese z toho, že věci nejsou podle jejich představ. Jak říkám, tohle bych si přál vědět, kdyby mi bylo znovu patnáct. Nezměnilo by to nic na tom, jaké povolání jsem si zvolil a co jsem udělal. Ale byl bych si jistější v tom, jak se vypořádat se světem."