Zpět na úvodní stránku / Home Home ADAM ANT

Nejsem žádný blázen    Thomas Whitaker, září 2003

   Vyhaslá popová hvězda Adam Ant nám včera řekl, jak mu zpívání o gorilách pomohlo dostat se z jeho vleklých psychických problémů. Pomohlo mu především to, že se začal znovu učit hrát na kytaru. Adam, který byl pod dohledem z důvodu svých psychických problémů téměř dva roky, vydal po šesti letech nový singl, remake hitu Stand And Deliver ze začátku osmdesátých let. K tomu dodává: Moje nová píseň je o gorilách, ale není to o banánech nebo o bláznech.
   Osmačtyřicetiletá hvězda hodlá znovu zformovat kapelu a plánuje dokonce vystoupení někdy na konci roku. Říká: Bylo utrpením strávit uplynulé dva roky v blázinci i mimo něj. Spolykal jsem spoustu prášků, cítil jsem se být úplně zdeptaný. Ale před dvěma měsíci mě navštívil můj přítel David Pashkovietsky a přinesl mi kytaru. Začal jsem si přehrávat svoje nápěvy a teď brnkám 6 hodin denně. To mi pomohlo dostat se z toho, tak jak to prášky nikdy nedokázaly. Díváte se skutečně na zmrtvýchvstání.   Adam se účastní běhu pro záchranu goril

   Jeho problémy začaly vloni v lednu, kdy byl hospitalizován pro svou vlastní ochranu poté, co vytasil startovací pistoli na hosty v jedné londýnské hospodě. Nato v začátku tohoto roku byl držen v ochranné léčbě, protože se rozzuřil a svlékal se v kavárně. Týdny terapie selhaly, pak mu ale kamarád přinesl kytaru. Adam, jehož pravé jméno je Stuart Goddard, říká: Pomohlo mi to změnit pohled na věc.
   Jeho nová píseň Save the Gorillas — Zachraňte gorily byla vydána ve prospěch fondu na záchranu goril Diany Fosseyové. Slavný film Gorily v mlze se Sigourney Weaverovou vznikl na základě Dianiny práce. Adam říká: Díval jsem se na film a byl jsem zděšen zjištěním, že jen asi 650 goril zůstalo na živu v přírodě. Také se rozhodl účastnit se v tomto měsíci ve velké "gorilím běhu" napříč Londýnem.

EMI nedala povolení    Září 2003

    Když se nadace pro záchranu goril rozhodla vydat CD singl s remakem Stand and Deliver, narazila na EMI!
   Gigant mezi světovými hudebními vydavateli EMI dostal včera nálepku "lakomec" protože tlačí na charitu, aby stáhla vydání nahrávky. Popová ikona osmdesátých let Adam Ant nahrál novou verzi svého hitu Stand And Deliver, aby pomohl nadaci vydělat nějaké peníze na záchranu goril. Fond Diany Fossey na záchranu Goril zaplatil 5000 liber, aby za to dostal 2000 CD singlů, na kterých je mimo jiné i tato píseň. Vydány měly být nejpozději dnes. Ale v pátek dostali e:mail od EMI, vydavatele Adamových nahrávek, který jasně oznamoval, že prostě nemají povolení na vydání nového hitu.
   Charita včera večer oznámila, že dokud společnost EMI nezmění své rozhodnutí, musí prodej zmíněných CD pozastavit. Ředitel fondu Jillian Miller řekl: "Je pravda, že jsme nežádali o nějaké povolení, ale nepředpokládali jsme, že by to mohl být problém." Má se za to, že osmačtyřicetiletý Adam, který byl znovu přijat do péče psychiatrů, nemá o rozhodnutí EMI ponětí.

   Poznámka: nenašel jsem zatím žádný důkaz toho, že by nakonec singl vydán byl. Ze stránky nadace na záchranu goril zmizela ukázka ze skladby a ztratila se i nabídka koupě.