Zpět na úvodní stránku / Home Home ADAM AND THE ANTS

Stručná historie - období "s Anty"

 Začátek s Mravenci
 První album
 Začátek 80-tých let
 Úspěch druhého alba
 Poslední album s 'Mravenci'


Začátek skupiny 'Adam And The Ants'

Prvni ADAM AND THE ANTS    Adam napsal nové skladby a několik jich nahrál ve studiu. Byl v pravý čas na pravém místě - punk se právě objevil v Anglii - a jeho kapela se stala okamžitě úspěšnou. Punk nebyl jen muzika, ale i styl oblečení. A právě v obchodě s oblečením poznal Jordan. Jordan pracovala v Malcom McLaren SEXshopu.
       První vystoupení Adam & The Ants bylo 10. května 1977 ve školní jídelně. Když je Jordan viděla, nabídla se, že jim bude dělat manažerku. Adam a Jordan si padli do oka a tak začala pracovat pro kapelu ve všech aspektech včetně psaní materiálu a zpěvu v písni "Lou". Jordan pomohla Adamovi k získání role Kida ve filmu "Jubileum" a pomohla kapele nahrát čtyři písničky pro Johna Peela. Přestože se John Peel snažil zpopularizovat Anty, měli problémy získat kontrakt na desku, nebyli příliš oblíbeni u britského tisku. Hráli hodně vystoupení v Marquee a kolem Londýna.
     Později Jordan řekla o Adamovi a kapele Malcomovi McLarenovi (objeviteli Sex Pistols) a představila mu je. McLaren se stal za 1000 liber jejich manažerem. Byl to on kdo je seznámil s tzv. "Burundi beatem" (navrhl dvojité bicí) a s myšlenkou image piráta-indiána-válečníka. Ale už po dvou týdnech prohlásil, že Adam je příliš starý na to aby tancoval na jevišti a později přemluvil kapelu, aby dala na něho a vystupovala bez Adama jako Bow Wow Wow. Přesto ho Adam obdivoval a považoval ho za zdroj inspirace.Konečně album!

Prvni album    V listopadu 1979 vyšlo album "Dirk Wears White Sox" (Doslovný překlad je "Dirk nosí bílé ponožky", nepodařilo se mi zjistit, zda to má nějaký skrytý jiný význam) u nezávislé gramofonové společnosti Do-It. Bylo to pouze dva měsíce předtím než byli členové jeho kapely najati McLarenem, aby vytvořili kapelu Bow Wow Wow.
   Do dneška je toto album fanoušky vyhledáváno a jsou i tací, které jej jednoznačně hodnotí jako nejlepší v Adamově kariéře. Na desce byly mimo jiné singlové písně jako "Zerox", Whip In My Valice" a "Cartrouble". Nicméně ty, kteří nejprve slyšeli obě další alba "Antů", budou patrně překvapeni, Dirk je něco úplně jiného. Po vydání alba měli "Mravenci" už jen jedno společné živé vystoupení. V únoru roku 1980 Adam zjistil, že je najednou bez kapely a ihned volal Marcovi.


Začátek osmdesátých let

Prvni album    Adam si ponechal jméno "The Ants" a brzy s Markem Pirronim sestavil novou kapelu. Partnerství Marca a Adama vydrželo dodnes, většinu textů na sólových albech Adama napsal Marco.
   Adam vymyslel pro jejich styl nové slovo "Antmusic", protože nechtěl být spojován s žádným žánrem. Chtěl si získat nové publikum raději než se zaměřit na to stávající. Před založením kapely Adam a Marco odjeli do studia Rockfield ve Walesu, kde nově natočili "Cartrouble" jako singl. Od té doby měl Adam kapelu - on, Marco a Chris Hudges (známý jako Merrick). Na druhé straně singlu s nimi hrál Jon Moss (později s Boy Georgem založil Culture Club). Do té doby se datuje vznik slavného stylu - afrického domorodého rytmu bicích, který se stal základem pro písničky Adama a Mravenců.Absolutní úspěch

Kings Of the wild frontier    Nakonec Mravenci podepsali kontrakt s velkou gramofonovou společností - CBS a nahráli album "Kings of the Wild Frontier" (Vládci divokého pomezí). Pomalu se začali dostávat do žebříčků v Británii s písněmi "Dog Eat Dog," "Antmusic," a "Kings of the Wild Frontier". Nahráli krátké videoklipy, ve kterých byli členové kapely oblečeni do kostýmů z romantické éry. Tyto klipy byly často vysílány na BBC.
   Publikum zpozornělo, Adam a Mravenci se stali nejnovější popovou senzací v Anglii. Časopis "Smash Hits" z nich udělal muzikantsky vyzrálé atraktivní idoly. Mnohem těžší bylo prosadit se na Americkém trhu. V roce 1981 se rozjelo MTV v USA a uvedlo jejich klipy. Kapela uskutečnila turné, ale nebylo příliš úspěšné. Úspěchem bylo snad jen to, že "Mravenci" dostali cenu jako "Nejlepší nová kapela" při předávání cen Grammy. Nicméně v Británii ovládli žebříčky.Třetí a poslední album "Antů"

Prince Charming    Další, fanoušky velice očekávané album, "Prince Charming" (Sličný princ) vyšlo v roce 1981 a obsahovalo takové hity jako "Stand and Deliver" nebo "Prince Charming" - obě skladby dosáhly nejvyšší příčky britského žebříčku. Podle některých kritiků nedosáhlo toto album kvality předchozího alba. Nicméně Mravenci rozjeli velké turné "Prince Charming Revue" v Británii a slavili velký úspěch. Z turné vzniklo video, které bylo snadno dostupné veřejnosti pro domácí promítání. Nikdo ani v nejmenším nepředpokládal, že kapele zbývá jen několik měsíců života.
   Později ale Adam cítil, že někteří členové kapely ztrácí entusiasmus a tak se rozhodl přejít na sólovou dráhu. S sebou vzal jen Marca.