Zpět na úvodní stránku / Home Home ADAM ANT

Stručná historie - období "před Anty"

Rodina a škola
První kapely
Svatba a rozchodRodina a škola
Školák/school boy    Adam Ant se narodil jako Stuart Leslie Goddard 3.listopadu 1954 v Marylebornu v Londýně. Pocházel z dělnické rodiny. Jeho děda byl čistokrevný cikán. Jeho otec byl řidič a jeho matka jeden čas pracovala jako uklizečka u Paula McCartneye.
   Adam byl vychováván v severní části Londýna jako jedináček. Bydleli v malém dvoupokojovém bytě bez vymožeností jako je tekoucí voda nebo vlastní koupelna. Žili tak, jako každá podobná dělnická rodina v Londýně. Jeho rodiče se rozvedli když mu bylo sedm. Jeho otec se znovu oženil a v roce 1974 se mu narodila sestra.
   Ve škole Adam vynikal ve výtvarné výchově, studoval také historii a francouzštinu. Později přestal s francouzštinou a soustředil se na umění. Chodil do Hornsey School of Art v Londýně. Adama velice ovlivnili jeho učitelé, především Peter Web - vedoucí kurzů "Erotika v umění" a Allen Jones, jehož tvorba byla silně eroticky nabita (ženy byly obvykle vyobrazeny s vysokými podpatky, koženou výstrojí a bičem v ruce). Dále pak studoval grafický design. Inspirace v práci učitelů vedla Adama při tvorbě návrhů na obaly desek, odznaky, plakáty a image "Antů".První kapely: "Bazooka Joe" a "The B-Sides"
Bazooka Joe - Adam vlevo dole v brýlých/Adam left down with glasses    Ve škole poznal Adam spolužáka jménem Danny, který byl ilustrátor a byl členem skupiny Bazzoka Joe (jmenovala se podle komiksového hrdiny a žvýkačky). Adam se později stal členem skupiny jako hráč na baskytaru (na začátku sedmdesátých let). Jako ostatní členové i on začal hrát pod vlastním jménem, ale pak jej začal měnit od představení k představení. Říkal si třeba "Eddie Riff". Začal také psát skladby. Kapela začala do svých vystoupení zařazovat různé zběsilosti, jako například předstíraný infarkt nebo předstírání rvačky s umělou krví.
   Adam si v roce 1975 založil vlastní kapelu The B-Sides, když ho přestalo bavit hrát s Bazooka Joe. Rozhodl se stát se frontmanem kapely s tím, že bude i zpívat. Napsal muziku a kapela pilně cvičila. Měla ale jeden nedostatek - nikdy neměla bubeníka. The B-Sides nikdy nevystoupili veřejně. Skladby, které napsal se později stali součástí "Antmusic".
   Po experimentech s různými jmény se nakonec rozhodl zůstat u jména Adam. Viděl obraz "Rajské zahrady" a pomyslel si, že by bylo fajn v ráji žít. A jméno "Mravenci" vzniklo po vzoru Beatles ve snaze pojmenovat kapelu prostě jako nějaký hmyz.
Svatba a rozchod
Adam a Eva    Na studiích umění se zamiloval do spolužačky Carol Millsové. V létě roku 1975 se s ní oženil. Spolu s jejími rodiči žili v Muswell Hill. Adam byl považován za dobrého manžela - chodil do školy, pomáhal s pracemi kolem domu a zdál se být spokojený. Carol, jeho šťastná žena, si dokonce nechala úředně změnit jméno na "Eva".
   Adam pracoval ve škole na esejích o sexuálních úchylkách a doma se začal chovat divně - přestal jíst. Žil dvojím životem. Na jedné straně mladý manžel žijící na předměstí, na druhé straně ilustrátor erotických výjevů a muzikant na právě začínající punkové scéně.
   Muzika jej nakonec zcela ovládla a přestal chodit do školy. Přestal se stýkat s přáteli a začínala se u něj projevovat anorexie. Došlo to tak daleko, že musel brát spoustu prášků a absolvoval psychiatrické léčení. Po léčení řekl Carol, že chce ukončit manželství. V interview s Howardem Sternem se později vyjádřil, nebyl už v manželství spokojený. Cítil se být příliš mladý a nejistý na lásku v tomto období života. Chtěl pryč z manželství. Adam se změnil. Vypadal jinak a když navštívil své učitele ze školy, nemohli jej poznat. Jeho hlavním zájmem se stala muzika.