Zpět na úvodní stránku / Home Home ADAM ANT

Stručná historie "po Antech"

 První sólové album
 Cesta dolů?
 Metropolis, Vive Le Rock
 Změna stylu
 Nevydané album
 Poslední album ve 20. století
 3-CD Box plný rarit
 Útěk k filmu
 Adamova noční můra První sólové album

Friend or Foe    Píše se rok 1982. Na začátku sólové dráhy se stal Adam populární v Británii snad jako nikdy předtím. Upravil zvuk - přidal dechy a ubral na bicích (což skalní fanoušci z dob 'Mravenců' kupodivu většinou berou jako pozitivum). Navíc výrazně změnil image - žádné malování na tváři, žádný teatrální kostým. O rozchodu s kapelou se vyrojila celá řada článků, v některých se dokonce objevily zprávy o nepříliš přátelském rozchodu.
   Jeho sólový debut "Friend or Foe" (Přítel nebo nepřítel) byl velice úspěšný jak v Británii tak v USA. "Goody Two Shoes", "Place in the Country" a "Desperate But Not Serious" se usídlily na špičkách žebříčků a staly se nejprodávanější muzikou dokonce i v USA. Stejně jako na předchozích albech pomáhal Adamovi Marco, vidět ho můžete i v klipech z té doby.
   Adam podnikl velké turné napříč Spojenými Státy, od pobřeží k pobřeží. Tamní publikum zcela podlehlo Adamově muzice a jeho skvělému vystoupení. Lepší rozjezd sólové kariéry si Adam ani nemohl přát.

 Klikni na odkaz pro více informací o albu Friend Or Foe.

nahoru


 Začátek cesty 'dolů'?

Z doby alba STRIP    S pomocí Marca a Richarda Burgesse (bicí a produkce) bylo v roce 1983 vydáno album "Strip" (Svlékni se). Image se opět trochu změnila, na první pohled Adam teď vypadal tak trochu 'zženštile' a tomu odpovídá i sound LP Strip. Adam spolupracoval s Philem Collinsem z Genesis, který produkoval dvě nejúspěšnější písně z alba - "Strip" a "Puss 'n Boots" a dokonce si i na desce zabubnoval. Nicméně kromě zmíněných hitů lze těžko na albu najít zajímavější originální hudební nápady.
   "Puss'n'Boots" dosáhla na nejvyšší příčky žebříčků v Británii. Ale BBC zakázalo vysílat "Strip" kvůli údajné "obscénnosti" textu a Adamova popularita začala klesat. Navíc úspěch této desky v USA byl jen průměrný, dokonce se o této desce psalo jako o propadáku. Ale ani to Adamovi nevzalo chuť do práce.

 Klikni na odkaz pro více informací o albu Strip. Metropolis, Vive Le Rock

V roce 1984 přijal Adam trochu neobvyklou nabídku - nazpíval jednu ze skladeb od Giorgia Morodera do remaku slavného filmu Fritze Langa "Metropolis. Na přebalu soundtracku můžeme jeho jméno najít u písně "What's Going On". Spolu s ním v soundtracku zpívají i takové hvězdy tehdejší doby, jakými byli Freddie Mercury ze skupiny Queen nebo zpěvačka Bonnie Tyler.
   O rok později, v roce 1985, nahrál s novou skupinou muzikantů desku "Vive le Rock" (Ať žije rock). Singly "Apollo 9" a "Vive le Rock" byly celkem úspěšné a objevují se na řadě pozdějších výběrových desek. Skladbu "Vive le Rock" představil Adam na koncertu "Live Aid" ve stejném roce, kde zazpíval právě tuto jedinou skladbu brzy po začátku koncertu (později mu bylo vyčítáno, že si z Live Aid udělal promo akci na své nové album). Po vydání tohoto alba se Adam na úkor muziky začal více soustřeďovat na svou hereckou kariéru.

 Klikni na odkaz pro více informací o albu Vive Le Rock. "Disco" se syntezátory

Manners and Physique    V roce 1989 Adam nahrál další album. "Manners and Physique". (Nevím, jak by se nejlépe tohle přeložilo - možná jako "Chování a vzhled" s odvoláním na text titulní písně). Skladba "Room At The Top" byla vydána jako singl a dosáhla Top 20 v USA. "Manners and Physique" přineslo hodně odlišný zvuk od všeho, co Adam dosud vytvořil. Vyprodukoval ji André Cymone. Objevili se na ní syntezéry, vedlejší vokály a čistě popový zvuk. Pak následovalo další turné.

 Klikni na odkaz pro více informací o albu Manners and Physique.


 Nevydané album - Persuasion

Logo turné Persuasion Po dobře navštěvovaném turné bylo brzy připraveno k vydání další album "Persuasion" (Přemlouvání). Ale MCA se rozhodlo jej nevydat. Kvůli změnám v obsazení nejdůležitějších pozic v MCA zůstává toto album dosud nevydáno. Kolem jeho vydání občas probleskne nějaká zpráva, ale zatím žádná ze snah o vydání neuspěla.
Přestože album nevyšlo, turné k tomuto albu se uskutečnilo.

V roce 2007 byla vydána kniha Greatest Music Never Sold (Nejlepší muzika, která nebyla nikdy na prodej), ve které se můžete dočíst, jak to vlastně s tímto albem bylo a proč nebylo ve skutečnosti vydáno.


 Wonderful - Tak trochu romantické album

Z Wonderful     Další řadové album "Wonderful" (Nádherná) bylo vydáno až v roce 1995 a v rádiích se objevily skladby ze singlů "Wonderful" a "Beautiful Dream". Na albu se ozval zvuk akustických kytar a album jako celek působí pohodovým dojmem.
Adam vystoupil v "Tonight Show" Jay Lenao a "The Late Show" Davida Lettermana.Turné po Británii a USA se 70 kocerty bylo naplánováno a skutečně začalo. Ale po osmnácti koncertech Adam i Marco onemocněli - měli respirační problémy - a nezbylo než turné ukončit. Pak se Adam na několik let odmlčel a aktivně se projevil až v jednadvacátém století.

 Klikni na odkaz pro více informací o albu Wonderful. Nabitá retrospektiva - Antbox

Obal Antbox    Rok 1997 znamenal dvacáté výročí vzniku Antmusic, respective první sestavy skupiny 'Adam And The Ants'. V tom roce Adam naplánoval vydat CD box set aby připomněl toto výročí. Pracoval na něm společně s Marcem. Mělo se na něm objevit několik nových dosud nevydaných písní a rovněž několik demo snímků známých hitů Adamovy kariéry (a nakonec se skutečně objevilo). Nicméně práce trvala mnohem déle než Adam s Marcem předpokládali a tak "Antbox", jak se tato obsáhlá třícédéčková kompilace jmenuje, vyšel až v roce 2000 společně s videem "Antvideo". Součástí pěkného balení je i barevná brožurka obsahující některé dosud nezveřejněné fotky a poměrně rozsáhlý příběh Adamovy kariéry.

 Klikni na odkaz pro více informací o Antboxu.


 Adamova herecká kariéra

   Adam už v osmdesátých letech věnoval hodně času filmu a divadlu. Hrál ve hře "Entertaining Mr. Sloane", kterou produkoval Joe Orton. Objevil se také v Americké televizi v show, jakou byla např. epizoda z "The Equalizer", "Sledgehammer", "Amazing Stories" a "Tales from the Crypt". Přijal několik rolí ve filmech, jako např. "Nomads", "Slamdance", "Trust Me" a "Cold Steel".
   V devadesátých letech pak Adam hrál řadu rolí v různých filmech včetně "Sunset Heat"' a "Spellcaster" (1991), "Love Bites", "Acting on Impulse", "Cyber Bandits". V roce 1993 Adam také produkoval divadelní hru v Los Angeles pod názvem 'Be Bop A Lula'. V roce 1996 Adam hrál roli Caulfielda v představení Joe Ortona "Funeral Games" (Pohřební hry) v Londýně v Drill Hall. O rok později byl filmovat v Torontu pro HBO film pojmenovaný "Face Down", který byl vysílán koncem roku 1997.Ve stejném roce se objevil v anglické zábavné show "Never Mind the Buzzcocks", kde představil svůj nový účes - odbarvený na blond a nakrátko.
   V roce 1999 ale účinkoval v Kanadském televizním seriálu "Nikita" a hrál menší roli v dramatu "Sweetwater" pro televiti VH1. Tím výčet jeho účinkování ve filmu a televizi nekončí.

   Více o filmech v Adamově filmové kariéře se dozvíš na stránce s Filmy.


 Adamovy trable

V lednu 2002 Adam rozvířil dění na londýnské bulvární scéně, když se objevila v tisku zpráva o jeho excesu s replikou zbraně. Adam byl dokonce na krátkou dobu uvězněn, když v hospodě na lidi vyndal pistoli, díky bohu jen zmíněnou repliku.

Více o událostech z roku 2002 najdeš na stránce s kauzou "pistole".

Později vyšla na jevo skutečnost, že Adam trpí manio-depresivní poruchou. Velice otevřeně o tom mluví v televizním dokumentu nazvaném "Madness Of Prince Charming (Bláznovství Sličného prince)". Mluví tam například o svém dětství, o projevech nemoci a o své hospitalizaci v nervovém sanatoriu. Tato nemoc Adamovi na několik let zabránila aktivnější činnosti, na veřejnosti se začal objevovat až v roce 2006.

Více informací o dokumentu se dočteš na stránce "Madness Of Prince Charming".

nahoru