Zpět na úvodní stránku / Home Home ADAM ANT

Odkazy na další stránky o Adamovi
Do této stránky přidávám odkazy na stránky, o kterých si myslím, že není ztráta času se na ně podívat.
Najdeš-li na webu další zajímavé stránky, neváhej a napiš mi. Rád je sem přidám - adam-ant@email.cz.

 Adam-ant.net
 Ant Lib Online
 Nedermier
 Lightbluecar.com
 Pagina - Seznam odkazů
 Prince Charming
 Formicula
 Antfan.com
 Deutsche News Seite


        Adam-ant.net

   Mluvíš-li dostatečně dobře anglicky a chceš-li se dovědět co nejvíce o Adamovi a Mravencích, pak rozhodně nemůžeš vynechat oficiální stránky na výše zmíněné adrese. V podstatě stačí zadat "Adam Ant" do vyhledávače (v celém netu!) a určitě se tyto stránky ve výsledku hledání objeví.
   To, co je na těchto stránkách nejzajímavější je asi aktuálnost. Webmaster je evidentně buď přímo ve spojení s Adamem nebo s někým z jeho blízkého okolí. A tak se dá informacím tam uveřejněným docela věřit.
   I na těchto stránkách najdeš věci stáhnuté, přeložené a upravené z Adam-ant.net.


        Ant Lib Online

    Další oficiální a naprosto "nabitý" web, tentokrát pod hlavičkou Ant Liberation Front. Tím, kdo stojí za tímto webem, je jakási Madam Stan. Netuším o ní celkem nic, ale jistě se jedná o osobu z okruhu Adamových přátel. Už když se podíváš na obsah, je jasné, že řada informací nelze sehnat jen tak někde v časopisech.
   Madam Stan rovněž vydává časopis fan-klubu pod názvem No Response. Každé číslo jsou vlastně jen složené dvě A4 strany, ale najde se tam pár zajímavých informací. Na těchto stránkách se pár informací z No Response snad v budoucnu taky objeví, poslední čtyři čísla už mám a navíc jsem získal předplatné.


        Nedermier

   Holandský fan-klub Adam And The Ants má svoje stránky a nelze říct, že nepovedené. Jsou dvojjazyčné, takže anglofilové nemají problém. Navíc se tam dá najít pár docela hezkých obrázků, které jsem jinde neviděl. Webmaster se mi už ozval, na stránce se Vzkazy je jeho vzkaz a kontakt na něj. Na stránkách Nedermier můžete kromě mnoha věcí najít i odkaz na tyto stránky.
   Také je tam pár článků z holandskáho tisku, některé jsou přeložené do angličtiny. A to, co web nabízí nadstandardně, jsou vyzváněcí tóny na mobil.


        Lightbluecar.com

   Fakt dost dobrý! Z tohoto webu se dá dozvědět dost věcí, plno z nich jsem nikde jinde nenašel - například obsáhlý seznam cover-verzí písniček Adam and the Ants. Stejně jako v přechozím případě, i od webmastera webu původně zvaného Cartrouble můžete najít vzkaz v guestbooku.
   Pro toho, kdo se skutečně zajímá o detaily, je tahle stránka přímo ráj. Několik věcí jsem už použil a určitě se tam najde dost dalších, které si přímo žádají o překlad.


        Adam-ant.pagina.nl

    Tak tohle je nadmíru užitečná stránka. Ta shromažďuje odkazy na stránky o Adamovi. Je sice v holandštině (nevím, jestli nemá vazbu na některou z dalších Holandských stránek), ale celkem se v ní dá vyznat. Nejenže v ní najdete odkazy na další webové stránky věnované Adamovi, ale i na články různých internetových novin o Adamovi. Tahle stránka případné bloudění po netu určitě zjednoduší.
   Pozorný fanoušek může v seznamu najít i odkaz na tyto stránky.


        Prince Charming

   Už při prvním pohledu na úvodní stránku tohoto neoficiálního webu je jasné, že autorkou je žena, podle adresy Holanďanka, která si říká Antlady.
   Silnou stránkou tohoto webu jsou například texty, našel jsem tu pár těch, které jsem jinde neobjevil. A co je rozhodně zajímavé, jsou tu mp3 ukázky některých skladeb nikdy nevydaných na řadových albech. Jako novinka (začátek roku 2004) se tu objevil text remaku Stand And Deliver, který Adam nahrál vloni pod názvem Save The Gorilla.


        Formicula

   Německá stránka, která si nezadá s těmi ostatními. Psaná je v naprosté většině v angličtině. To, co já cením, jsou krátké i delší postřehy z Adamova života a několik příběhů lidí, kteří se s Adamem setkali. Určitě stojí za to se podívat i na fotky, pár vcelku zajímavých se tu určitě najde. Naloudovat si tu můžete i speciální "mravenčí" font do počítače. Snad jen seznam "linků" je trochu zvláštní.
   Zajímavý je i seznam věcí na prodej a výměnu. Ale jen málo z nich je skutečně na prodej, v naší oblati nebude jednoduché sehnat něco na výměnu.


        Antfan.com

   Tak tady je možno najít celkem zajímavý materiál z nejrůznějších akcí "antí" komunity v obrázkové galerii. A fotek je tam požehnaně. Člověk si v duchu při jejich prohlížení říká, že je škoda, že se těch akcí nemohl zúčastnit. Nechybí tu ani celkem hezky udělané forum, takže neváhejte se připojit do diskuse.
   Návštěvu tohoto serveru doporučuji už jen proto, že tu lze stáhnout celkem prima věci, jako například intervia v mp3 formátu nebo obaly CD, včetně amatérsky udělaných pro různé koncertní záznamy.


        Deustsche News Seite

   Když se podívám do archívu na těchto německých stránkách, vidím tam webmistra a říkám si, že tohodle týpka jsem potkal na Antfestu 2007 v Birminghamu.
   Obsah není nijak složitě proveden a kvalitou provedení patří k těm jednodušším. Musí se ale nechat, že informace tam jsou pravidelne doplnovány, s nejvetší pravděpodobností čerpá autor z oficiálních stránek.
   Psáno je v němčině, ale není tam toho mnoho, takže se vyznáte, i když němčinou nevládnete.    


nahoru