Zpět na úvodní stránku / Home Home ADAM ANT

Home
Příspěvky do soutěže / Contest contributions

Který singl je tvůj nejoblíbenější?
Which SP is your favourite?


Ukončení soutěže 3.listopadu 2005! /  Contest deadline is November 3, 2005!
Díky všem, kteří přispěli! / Thanks to all who contributed!

Home

Home

* * * Vítězové / Winners * * *        Jsi fanoušek Adama Anta? Chceš obohatit svou sbírku o jeden z originálních singlů? Teď se ti naskýtá jednoduchá šance vyhrát singl Adama Anta díky mojí soutěži! Stačí se podívat dále na pravidla soutěže a zúčastnit se!

PRAVIDLA SOUTĚŽE
   Tahle soutěž je úplně jednoduchá, žádné triky ani chytáky. Stačí, když na můj e-mail adam.ant@tiscali.cz napíšeš který ze singlů Adam and The Ants nebo Adama Anta (sólo) je tvůj nejoblíbenější a proč a to alespoň v pěti větách!

   Já pak uveřejním všechny příspěvky na těchto stránkách (bez kontaktních údajů!). Po ukončení soutěže náhodně vylosuji tři jména autorů došlých příspěvků a každému z nich pošlu jeden ze singlů, které vidíte nahoře na obrázku. Můžeš vyhrát jeden ze dvou singlů "Deutsche Girl" nebo "Friend Or Foe". Důležitá poznámka: tyto singly nejsou zcela nové, jsou použité, ale jsou to originály v docela dobrém stavu a ještě zní docela dobře. Věřím, že tyto singly mohou být prima dárkem pro skutečného fanouška Adama Anta. A tak neváhej a pošli svůj příspěvek ještě dnes (nezapomeň uvést jméno a kontaktní informace) a možná budeš šťastným vítězem.

   Soutěž končí 3.listopadu 2005 (v den Adamových narozenin) a vítěze oznámím na těchto stránkách ještě v listopadu. Hodně štěstí - a nezapomeň se přesvědčit, zda jsi vyhrál/a jeden ze singlů!Snad jen pro úplnost: Tuto soutěž jsem připravil zcela sám, nepodléhá schválení žádné komerční společnosti ani není žádnou takovou společností sponzorována. Singly jsem legálně zakoupil, nehrozí žádné problémy s autorskými právy.
        Are you a big Adam Ant fan? Do you want to add to your collection of original singles? Here’s an easy chance to win an Adam Ant single, courtesy of me! Just enter my contest – see the rules below for details.

CONTEST RULES
   This contest is very simple and there are no gimmicks or tricks. Just write me an e-mail adam.ant@tiscali.cz and tell me which
Adam and The Ants or Adam Ant (solo) single is your favorite and why at least in 5 sentences!

   I will publish all contributions on this web site (but not your contact information!). Then I will randomly draw three names from among the contributors and each of the winners will receive one of the singles pictured on this page. You may win one of two copies of the single "Deutsche Girl" or a copy of the single "Friend Or Foe". Note: these singles are not completely new, but are the originals and still sound very good. I believe they would be a welcome gift for any true Adam Ant fan. So send in your contributions today (don’t forget your name and contact information), and maybe you’ll be a lucky winner.

   The contest ends on November 3, 2005 (Adam's birthday) and I will announce the winners on my web site still in November. Good luck - and be sure to check back to see if you’re a winner!Legal fine print: This contest is of my own making and is not sanctioned or sponsored by any commercial entity. The singles pictured were lawfully acquired and do not infringe on any international copyright laws.

PŘÍSPĚVKY - CONTRIBUTIONS


        JITKA: 'APOLLO 9'
"Po 3 mesiacoch ťažkého rozhodovania dávam Apollo 9. Asi som to aj tak od začiatku vedela. Symbolizuje všetko, čo mám na tvorbe Adama Anta najradšej - od zafarbenia hlasu a charakteristického sposobu spevu po vtip v textoch a v hudbe(!). Z Apollo 9 sála energia. Má tú dravosť a hravosť zo začiatkov, a zároveň akoby tie svoje hlasové možnosti stále viac využíval. Spev krásne vyniká, a pomaly speje k dokonalému Wonderful, ktorému týmto zostávam dlžná. Neovládateľný príliv energie a radosti zo života, to je pre mňa Apollo 9. Nenechá ma nikdy chladnou. Tak to mám so všetkým od pána Anta. Vive le....Antmusic."* * *

    CLAIRE: 'STAND AND DELIVER'
Moje oblíbená písnička je 'Stand and deliver'. A proč je to moje nejoblíbenější písnička? Protože má v sobě opravdu prima beat. Video k té písničce má hodně pantomimický nádech, ale je fajn se na to podívat, mini film. Text se dost snadno poslouchá (možná proto, že má sexy hlas). Ale to nejlepší (je to ve videu) jsou jeho oči. Pro ty by se dalo umřít, HODNĚ HODNĚ sexy.


* * *

    HONZA: 'STAND AND DELIVER'
Je těžké určit jednu písničku, protože poslouchám Adama přes 20 let a je to můj nejoblíbenější interpret. Ale když se mám rozhodnout, tak určitě Stand And Deliver. Důvodů je hned několik. Byla to má první písnička, kterou jsem od něj slyšel a která odstartovala moji slabost pro Adama. Kdykoli si jí dnes pustím, vrátí mě o 20 let nazpátek do školní lavice. A hlavně,jestliže mi dnes nevychází vše podle mých představ, pustím si jí a dodá mi novou sílu a energii. Pak vypadá vše snadněji a problémy ustoupí. Takže shrnuto: Nejoblíbenější je jak z nostalgie, tak z důvodu dobíjení energie a vitality. Snad to takhle stačí, abych dostatečně vysvětlil, co k ní cítím a co vlastně cítím i k Adamově hudbě.


* * *

    RENEE: 'STAND AND DELIVER'
"Rozhodnout, který Adamův singl je nejlepší, je pro mě hodně těžký úkol. A jsem si jista, že to většina fanoušků cítí stejně.
   Je to "Kings of the wild frontier", s typickým zvukem domorodých bicích? Je to "Antmusic", která zní jako otevřené pozvání na nějakou divokou ant-party? Je to "Prince Charming", skladba, která tě přenese do pohádky, kde princové a princezny a jejich ošklivé sestry jsou realitou? Nebo je to "Stand and deliver" s vtipným textem, nezapomenutelným zvukem a stejně nezapomenutelným videoklipem? Mohl by to možná být singl "Goody two shoes", s chytlavým zvukem dechů a výrazem, který propaguje zdravý životní styl? Nebo je to… hmm, takhle bych mohla pokračovat dál a dál.

   Ale musím se rozhodnout jen pro jeden singl, a taková je moje volba.

   "Stand and deliver" je moje volba. Kvalita této skladby je neoddiskutovatelná. I když je ta věc už 24 let stará, pořád zní čerstvě a silně, stejně jako v době, kdy přišla na svět. Videoklip k té skladbě byl přímo revoluční na začátku 80.let. Celý koncept "dandy highwayman - ('fešný zbojník')", který je také určitým druhem "módní policie", vyvolává ještě teď úsměv na mojí tváři. "Stand and deliver" je podstata antmusic. A tak není náhodou, že se Adam rozhodl, že "Stand and deliver" by měl být název jeho (brzy bude napsána) autobiografie."* * *

    CENDA: 'DOG EAT DOG'
Mám to celkem jednoduché: Můj nejoblíbenější singl je 'Dog Eat Dog'. A proč? Důvod je celkem jednoduchý. Skladba 'Dog Eat Dog' je úplně první věc, kterou jsem od 'Adam Ant The Ants' slyšel. Okamžitě mě dostala. Tím vlastně začal můj zájem o tuhle kapelu a tvorbu Adama Anta.

* * *

    ROMAN: 'STAND AND DELIVER'
Určit nejoblíbenější Adamův singl je pro mě opravdu těžké, protože je mám rád všechny, ale rozhodl bych se asi pro Stand and Deliver, který je podle mě Adamovým vrcholem a nejlépe shrnuje jeho přínos pro pop music a také jeho osobitost. Obsahuje v sobě to nejlepší z předchozí éry alba Kings of the Wild Frontier a předznamenává styl dalšího - Prince Charming. Většina lidí si,pokud se řekne Adam Ant, vybaví dandy highwaymana z jeho neméně famózního klipu. Nikdy nezapomenu, když jsem tuto píseň poprvé zaslechl z rakouské stanice Ö3 v 16 ti letech, tak přestože jsem v té době znal singly 'Dog Eat Dog' a 'Antmusic' a obdivoval je - tak po poslechu 'Stand and Deliver' jsem byl ohromen a říkal jsem si, jaká je to bomba a trocha toho obdivu ve mně zůstala dodnes a patně navždy. 'Stand and Deliver' je pravá Antmusic, geniální osobitá kytara Marca Pirroniho, dvoje gruntovní bicí Chrise Hughese a Terryho Lee Mialla a především Adamovy skvělé vokály - je to vrchol jeho kariéry, který se mu už nepodařilo nikdy překonat... Tak přestože mám stejně rád singly 'Goody Two Shoes' a 'Vive Le Rock' a obdivuji i ty ostatní, volím 'Stand and Deliver' - to je pravý Adam Ant...


* * *

    LEE: 'ROOM AT THE TOP'
Kdybych si měl někdy vybrat můj nejoblíbenější singl Adama Anta, pravděpodobně by to byl 'Room At The Top'. A tady je 5 hlavních důvodů!
1. Věřím, že zvuk použitý v Manners And Physique byl opravdu dobrý a zaslouží si pořádný poslech.
2. Bruce Lee se stal jednou z mých nejoblíbenějších B-stran.
3. Room At The Top byla jednou z Adamových a Markových nejlepších, a tak by stejně byla hýčkána Antfanoušky!
4. Room At The Top může být hrána jak na synthezátor tak na basovou kytaru a tak mi to vlastně přidává další skladbu do mého hudebního seznamu.
5. Kdybych někdy hledal nějaký singl v krámě nebo online, doufám, že bych se tam byl nějaký , který obsahuje skladbu z M.A.P.

* * *

            JITKA: 'APOLLO 9'
"After 3 months of difficult decision making process I decided for Apollo 9. Probably I knew it since beginning. It symbolises everything what I like on Adam Ant's work the most - from voice color and characteristic way of singing up to humour of lyrics and music(!). The energy glows from Apollo 9. It has the power and playfulness of the beginnings and it sounds like he uses even more his voice possibilities at the same time. The vocal nicely comes out and slowly tends toward the perfect Wonderful, to which I owe. Uncontrollable influx of energy and enjoyment of life, this is what Apollo 9 mens for me. It never leaves me calm. And this is how I feel about all from Mr. Ant Vive le....Antmusic."


* * *

    CLAIRE: 'STAND AND DELIVER'
My favourite song has got to be Stand and deliver. Why it is my favourite song is because, it has a really good beat to it. The video to it is very pantomine feel to it but it great to watch, a mini movie. The lyrics are so easy to listen to, (maybe because he has a sexy voice). But the best part, (is in the video) are his eyes. They are to die for, VERY VERY sexy.


* * *

    HONZA: 'STAND AND DELIVER'
It is not easy to point just one song, because I listen Adam more then 20 years and he is my favourite singer. But if I have to decide, so surely 'Stand And Deliver'. There are several reasons. It has been my very first song by Adam which triggered my soft spot for Adam. Whenever I listen it, it puts me 20 years back into the school desk. But what is most important when there is not everything OK today, this song gives me new power, energy. Everything seems easier and problems disappear. The long and short of it: This song is my favourite because of nostalgy and energy recharging. Hopefully it is enough to explain well what I feel and how do I feel Adam music.


* * *

RENEE: 'STAND AND DELIVER'
"Deciding which Adam's single is the best was very difficult task for me. I imagine, most of the fans feel that way, too.
   Is it "Kings of the wild frontier", with its distinctive tribal-drum sound? Is it "Antmusic" that sounds like an open invitation to some wild ant-party? Is it "Prince charming", song that puts you in a fairy tale, where princes/princesses and their ugly sisters are real? Or is it "Stand and deliver", with its witty lyrics, unforgettable sound and equally unforgettable video-clip? Could it be perhaps "Goody two shoes", with its trumpet- driven catchy tune and phrase that promotes values of healthy life? Or is it… well, I could do it on and on.

   But I have to decide on just one, so here is my decision.

   "Stand and deliver" is my choice. Quality of this song is indisputable. Although 24 years old, it still sounds fresh and powerful, like the day it was made. Associated video clip was revolutionary back in the 80's. The whole concept of "dandy highwayman" who is also some kind of "fashion police officer" still brings smile on my face. "Stand and deliver" is the essence of antmusic. So, it is not coincidence that Adam decided that "Stand and deliver" should be the title of his (soon to be written) autobiography."


* * *

    CENDA: 'DOG EAT DOG'
It is very easy for me; My favourite single is 'Dog Eat Dog'. Why? The reason is simple. 'Dog Eat Dog' is the very first song I heard by 'Adam Ant The Ants'. It caught me immediately. And it was the start of my interest about Adam Ant work.


* * *

    ROMAN: 'STAND AND DELIVER'
It is very hard for me to say which Adam's single is my favourite because I love them all. But I would decide for 'Stand and Deliver', which is Adam's top I think and it captures best his contribution to the pop music and his personality. It contains the best of the previous era of 'Kings of the Wild Frontier' and it augured the style of the next one - 'Prince Charming'. Most of people recall the dandy highwayman from famous clip. I will never forget the moment I have first time heard this song from Austrian radio Ö3 when I was 16. Although I knew singles 'Dog Eat Dog' a 'Antmusic' and I admired them, after listening of 'Stand and Deliver' I was amazed and I told myself that this is real smasher. This amazement stays with me partly till these days and most probably forever. 'Stand and Deliver' is the right Antmusic, brilliant original guitar of Marco Pirroni, double heavy drums of Chris Hughes and Terry Lee Miall. And mainly Adam's great vocals - this is the top of his career, which has not been overcome anymore... So even if I like also singles 'Goody Two Shoes' and 'Vive Le Rock' and I admire even the others, I vote for 'Stand and Deliver' - this is the real Adam Ant...

* * *

    LEE: 'ROOM AT THE TOP'
If it ever came to choosing my favorite Adam Ant single, it would probably be Room At The Top. Here are the 5 main reasons!
1. I believe that the sound used in Manners And Physique was really good and deserves a good listening.
2. Bruce Lee happens to be one of my most favorite of all of the B-sides I have heard.
3. Room At The Top was one of Adam and Marco's greatest, so it would most likely be cherished by Antfans anyway!
4. Room At The Top can be played on both synthesizers and the bass guitar, so that adds another song to my playlist.
5. If it ever came to finding a single in a store or online, I would hope to see one that would include tracks from M.A.P.


* * *