Zpět na úvodní stránku / Home Home ADAM AND THE ANTS

Zajímavosti / Miscellanea

Young Knives hrají/play Stand And Deliver
Voskový Adam / Wax Adam
Adam z Lega / Adam from Lego
Adam kontra Sid Vicious
Adam na známkách?
Adam v České televizi!
Adam zpívá 'Doors'
'Tři sestry' hrají Adama

   

Adam chrání gorily
'Ants Invasion' ze Seattlu
Adam na 'Live Aid'
Ant Muzak - krátká komedie o Antech
NIN hrají Physical
Adam a slavné ženy
Je libo tetování?The Young Knives hrají Stand And Deliver! (přidáno 1.3.2008)
    Na You Tube se objevil klip skupiny The Young Knives - cover verze Stand And Deliver od Adam And The Ants. Rozhodně stojí za to se na něj podívat. Celkem hezky zahrané. Stačí kliknout na obrázek. I tuhle informaci jsem získal z "mravenčího fóra".
The Young Knives play Stand And Deliver! (added on March 1, 2008)
 There has appeared a clip of
The Young Knives on You Tube which is the cover version of Ant's song Stand And Deliver. It is for sure worth to watch it, not badly done. Just click on the picture. This info comes also from the ant-forum.
Voskový Adam naprodej! (přidáno 26.1.2008)
    Na stránkách Telegraph.co.uk se objevila zpráva, že Louis Tussaud’s House of Wax prodává 75 voskových hlav slavných osobností, včetně Adama Anta. Zajímavý kousek do sbírky nějakého antmaniaka. Pravdou nicméně je, že si Adam příliš podobný není a nebýt bílého pruhu, asi by bylo těžké ho vůbec poznat. (Jen dodávám, že se nejedná o londýnské muzeum voskových figurin).

Wax Adam for sale (added on Jan 26, 2008)
 
Telegraph.co.uk issued an article saying that Louis Tussaud’s House of Wax is going to sell 75 wax heads including Adam Ant. Interesting piece into a collection of an antmaniac! However the true is, that Adam's face is not an accurate reproduction as you can see on the picture. If there's no white stripe, you can probably hardly recognize Adam. (Just want to remind it is not from the London' wax museum).S Adamem si hrají děti (přidáno 17.4.2006)
    Na stránkách http://flickr.com byla vystavena série fotek s názvem "The famous people" (slavní lidé). Své místo v této sadě našel i Adam coby postavička z Lega. Pod číslem 5 se tak Adam ocitl ve společnosti Nirvany, Beatles nebo Sokrata. Adam se svým 'dandyovským' převlekem je celkem vděčnou postavou. Pochybuji ale, že když si s ním děti hrají, že vědí, kdo je předlohou. Třeba až dorostou, poznají kdo byl schovaný v jejich Legu.

Children play with Adam (added on March 26, 2006)
   There was displayed a picture series on http://flickr.com called "The famous people". You can find also Adam as a piece of Lego. Adam - under number 5 - is here accompanying Nirvana, Beatles or Socrates. Adam with his 'dandy' image is a good target for such a fun. But I have doubts about children's knowledge. When they would play with such a Lego man, they would hardly know who is the original. Maybe when they grow they will recognize who is hidden in their Lego.
Sex Pistols Sid Vicious prý atakoval Adama (přidáno 29.1.2005)
   O tom, že Sex Pistols při svém úplně prvním veřejném vystoupení dělali předkapelu The B-Sides, se kterými hrál Adam na basu, se už i na těchto stránkách můžete dočíst. Adam se vídával se členy Sex Pistols i v dobách, kdy již existovali Ants. O tom že se občas neshodli se traduje následující historka.
   Jednou Adam řekl Nancy Spungeonové, přítelkyni Sida Viciouse ze Sex Pistols, že jestli ho má ráda, měla by ho naučit hrát na baslytaru. Nancy řekla Sidovi, že Adam roznáší pomluvy o tom, že Sid je naprosto neschopný hrát na basu. To Sida pěkně rozlobilo a hned vrazil k Adamovi do pokoje. Adam zrovna spal, ale to nebránilo Sidovi v tom, aby ho praštil. Dokonce jsem četl, že mu šlápl do obličeje.Adam na známkách? (přidáno 28.9.2004)
   Zní vám to divně? Je fakt, že Adam byl na začátku osmdesátých let obrovskou mezinárodní superstar a napsal spoustu hitů, ale že by se objevil na známkách? Když může být na známkách Elvis nebo třeba Bill Halley, proč by to nemohl být třeba Adam Ant? No, upřímně, myslím, že na to by jeho sláva nestačila (a už vůbec nevěřím tomu, že by se tak stalo za jeho života).
   Asi si dovedete představit, jaké bylo moje překvapení, když jsem dostal péefko loni v prosinci v obálce se známkou, na které byl Adam Ant! Tedy alespoň na první pohled. Teprve když jsem si známku zblízka prohlédl, poznal jsem, že jde o povedený žert jednoho z mých kamarádů - mimo jiné autora Pohádky na těchto stránkách. O tom, že se mu povedla nejen známka na obrázku, ale ještě další dvě, se můžete přesvědčit kliknutím na obrázek.Adam v české televizi! (přidáno 1.9.2004)
   Přiznám se, že netuším, jestli se Adam Ant objevil v televizi u nás někdy v minulosti, nemám o tom žádné doklady. Nicméně na konci července vysílala Česká televize na druhém programu dvanáctý díl dokumentu Petra Slavíka z cyklu o alternativní kultuře. Ten díl se jmenoval Punk. Při přehlídce fotografií, které mají dokumentovat období rozkvětu punku, se mezi Sex Pistols, Damned, Strangles a několika dalšími objevil i snímek první sestavy Antů s Jordan. Je to fotka, kterou můžete najít v brožuře u Antboxu (odtud jsem ji naskenoval).
   Určitě by bylo fajn, kdyby se v televizi objevilo víc než jen fotka, ale třeba je to právě ta 'první vlaštovka' a třeba se dočkáme i nějaké muziky.Adam zpívá Doors (přidáno 25.4.2004)
    Když si projdete obaly všech řadových alb Adama Anta, ať už sólo nebo s Mravenci, najdete na nich jedinou cover-verzi cizí skladby - Hello I Love You na albu Friend Or Foe z roku 1983. Přiznám se, že když jsem si přečetl jména všech, kteří jsou vyjmenovaní pod písničkou jako autoři, nesepnulo mi to. Jméno Morrison jsem nešacoval na Jima Morrisona z Doors (moje znalost repertuáru Doors není nijak valná). Teprve když jsem jel předevčírem autem z Prahy a poslouchal radio Beat, uslyšel jsem tam tuhle sklalbu v originále. Dovedete si asi představit moje překvapení. A pro porovnání přikládám ukázku originálu. Hello I Love You vyšla v roce 1969 jako první skladba na albu Waiting For The Sun. A za zmínku určitě stojí fakt, že se dostala na první místo americké hitparády.Počeštělá verze Vive Le Rock od Tří sester (přidáno 4.11.2003)
    Nevím o tom, že by české kapely hojně kopírovaly Adamovy písničky. Nevypadá to, že by se rockové (nebo chcete-li, tak popové) skupiny pouštěly do počešťování, ale přecijen se mi podařilo jednu najít. A hned docela slavnou. Tři sestry si na album Stará Kovárna s podtitulem Konec punku v Čechách vybrali titulní skladbu z alba Vive Le Rock. Napsali český text, mimochodem není až tak nejhorší. To, jak se jim povedlo Adama napodobit (pokud to vůbec bylo cílem), můžete ohodnotit z ukázky Viva Le Rock (klikni na odkaz).
    Ne, nepřepsal jsem se, oproti originálu je na desce tří sester skutečně napsáno slovo Viva s a na konci, zatímco na Adamově albu je výhradně Vive.
   Pokud víš o nějaké kapele, která písničky skupiny Adam And The Ants nebo solo Adama Anta hrají, neváhej a napiš mi.Adam podporuje fond na záchranu goril (přidáno 17.září 2003)
 V sobotu, 21.září, se Adam Ant připojí k "Velkému gorilímu běhu", sedmi-kilomerovému zábavnému běhu napříč Londýnem. Každý účastník bude v gorilím převleku. Celá akce se koná na podporu Fondu na záchranu goril.
    Adam dokonce u příležitosti podpory fondu nahrál speciální verzi skladby Stand and Deliver pod názvem Save the Gorillas (Zachraňte gorily).
  Rovněž máte možnost přispět na dobrou věc na webu http://www.gorillafund.orgAnt Invasion Ants Invasion
    Jak to tak vypadá, tak Adam And The Ants měli v průběhu dvou minulých desetiletí hned několik pokračovatelů - nebo napodobitelů, chcete-li. K těm zdařilejším rozhodně patří ne tak dávno vzniklá parta ze západoamerické metropole Seattlu, která si říká Ants Invasion (podle jedné ze skladeb z alba Kings Of The Wild Frontier). Musím říci, že mě docela rozesmálo, když jsem si přečetl, že jeden z muzikantů byl dokonce zavřený za to, že údajně ukradl Adamovi jeho typickou vyšívanou vestu při jednom z Adamových koncertů ve Spojených Státech.
   O tom, že jejich vystoupení si v ničem nezadají s originálem svědčí řada výborných kritik uveřejněných na jejich webových stránkách. Kapela má v repertoáru skladby od nejrannějšího punkového období až po věci z počátků Adamovy sólové kariéry. O tom, že vypadají skutečně dobře, se můžete přesvědčit, když se na zmíněné webové stránky sami podíváte. http://www.antsinvasion.com/Znak Live Aid Live Aid
   V roce 1985, konkrétně 13. července od 12.00 hodin greenwichského času, se konala jedna z největších hudebních akcí všech dob - koncert pro Afriku nazvaný Live Aid organizovaný hudebníkem Bobem Geldofem. Koncert, na kterém se vystřídalo několik desítek umělců v té době nejzvučnějších jmen se konal zároveň na stadioně Wembley v Londýně a na stadioně JFK v americké Philadelphii. Byla to monstrózní akce, při které byly například na obrovská plátna přenášeny záběry z nejrůznějších míst (dokonce z Moskvy).
   Ale proč to vlastně píšu - jen málo se ví o tom, že k účasti na tomto koncertu byl přizván i Adam Ant. A skutečně vystoupil, i když jen s jedinou skladbou - Vive Le Rock. Na pódium ve Wembley nastoupil přesně ve 13.00 místního času jako čtvrtý interpret od začátku koncertu.Z dokumentu Ant Muzak Ant Muzak
   Hlavní protagonisté Nick Moran (Lock, Stock & Two Smoking Barrels) a Mackenzie Crook (The Office) uvádějí komedii v dokumentárním stylu o Adamovi a Mravencích. V podstatě líčí pozdní noční návštěvu kapely v místním supermarketu s nepřetržitou otvírací dobou, která je plná nejrůznějších událostí.
    Autorem scénáře je Tim Plester, režisérem tohoto dílka je Ben Gregor - držitel řady ocenění. V dokumentu se objeví v provokativním medajlónku bývalý baskytarista skupiny Adam And The Ants Gary Tibbs. Natáčení trvalo jen jediný víkend a natáčelo se na zapůjčenou 16-ti milimetrovou kameru.
   Ant Muzak byl vybrán Britskou Radou jako jeden z filmů, které budou uvádět filmové festivaly po celém světe pro příštích 12 měsíců (2001). Zajistí zařazení tohoto dílka do programu, zaplatí vstupní poplatky a přepravu. Navíc bude tento film přepravován v krabici s razítkem, na kterém bude napsáno: "Tahle sračka je docela dobrá, tak ji ukažte na pořádně velkym plátně"
   Ant Muzak je roztomile nesourodý příběh o nakládané zelenině, konzumní kultuře a pomíjivosti slávy.Trevor Reznor NIN hrají skladby "Mravenců"
   Celkem dlouhá řada kapel (především anglických provinčních skupin, které u nás znají jen opravdoví fanoušci) nahrála ve svém aranžmá některou z Adamových skladeb. Jedním z uskupení, které se dostalo do povědomí širší veřejnosti je kapela "jednoho muže" Nine Inch Nails. V roce 1992 nahráli na album Broken skladbu Physical (You´re So). Vzhledem k tomu, že znám trochu styl NIN, připadal mi tato zpráva jako dobrá recese. Ale když jsem se dozvěděl, že Adam s Marcem se dokonce zúčastnili koncertu NIN, přesvědčilo mě to, že to Reznor asi myslí vážně. Kromě zmíněného Physical si společně zazpívali ještě Red Scab a Beat My Guest.Heather Grahamová Adam a slavné ženy
   O tom, že Adam chodil se slavnou herečnou Jamie Lee Curtis, si můžete přečíst v článku z Brava. Nicméně je jisté, že nebyla zdaleka jedinou osobností mezi ženami, se kterou měl Adam bližší než přátelský vztah. V Blesku se 13.7.2001 se objevil článek, který popisuje avantýry populárního herce Russela Crowea a zmiňuje se o Heather Grahamové, jakožto další z Adamových partnerek:
... Grahamová už má také něco za sebou. Mezi její milence dosud patřili herci James Woods, Edward Burns nebo Kyle MacLachlan a britský rocker Adam Ant.tetování Skalní fanoušci se nechávají tetovat
   Když surfujete internetem, narazíte na leccos. Podařilo se mi najít několik různých fotek tetování s motivy, které se nějakým způsobem dotýkají Adam Anta. Většinou se jedná o různé variace známého loga Mravence s čelenkou, ale jsou i nápaditější kousky. Asi největší a nejzajímavější tetování jsem se rozhodl přidat do této stránky. A protože to stojí za to, když si klikneš na obrázek, uvidíš ho v celé nádheře ve velkém formátu. Ten samotný motiv je z období Prince Charminga, objevuje se i přímo na desce. Za zmínku stojí i to, že majitelkou tohoto uměleckého dílka na kůži je žena a co není na fotce vidět je fakt, že má na těle ještě několik tetování s motivy Adama a Mravenců.