Zpět na úvodní stránku / Home Home ADAM AND THE ANTS

Kings Of The Wild Frontier - 1980             Texty / Lyrics
Z písniček označených  si můžete poslechnout ukázky ve formátu mp3 (64 kbps). Obrázky se silnějším okrajem lze zvětšit.
You can listen samples of songs with in mp3 format (64 kbps). Pictures with thicker frame can be enlarged.
Informace Obrázky z obalu skladby z alby recenze Katalog Nové vydání


Přelomové album v historii Adam And The Ants

V listopadu roku 1980 se Adam dočkal velkého úspěchu s albem Kings of the Wild Frontier, které bylo prvním v řadě alb, na kterých se spolupodílel Marco.
Album vstoupilo do žebříčku LP ihned po vydání, začalo na čtvrté příčce a dostalo se až na vysněný vrchol. Dokonce i kritika přijala album vcelku dobře. NME mluvilo o renesanci kreativity, Sound označil album za "méně ambiciózní" než Dirk a tudíž úspěšné. Jeden z komentářů vyslovil názor, že 5 písní o sobě samých vyznělo "tak trochu jako gratulace sobě samých", což bylo ale totální nepochopení toho, že Kings je o zvuku a zkušenostech Antů, nikoliv o nich samých. Na jednom se komentáře shodovaly; na tom, že Los Rancheros je tak trochu "mimo". Což je asi pravda, protože - i když je to dost dobrá skladba - postrádá intenzitu ostatních skladeb a celé Ant Invaze z roku 1980 nebo dovádivý humor skladby Jolly Joker, která obsahovala tolik typické pirátské "Jo-ho-ho".
Adam sám k albu dodává: "Album má přesně ten zvuk, jaký jsme zamýšleli. Není to rock'n'roll, ale jakýsi druh doplněného a přetvořeného domorodého (tribal) zvuku. Všichni jsme se podíleli na všech těch zvucích a výkřicích!"

A já dodávám: Tohle album skutečně stojí za poslech i po více než dvou desetiletích od vydání. Vřele jej doporučuji!Informace o albu

Překlad názvu: Překlad do češtiny zní asi jako "Vládci divokého pomezí".
Vydáno: Listopad 1980 u společnosti CBS pod katalogovým číslem 84549
Nahráno ve studiu: Rockfield Studio, Monmouth, Velká Británie Nahráno ve složení: Adam - zpěv a kytara, Marco Pirroni - kytara a zpěv, Kevin Mooney - basa, Merrick (Chris Hudges) a Terry Lee Miall - oba bicí
Producent: Chris Hughes
Nejvyšší umístění v žebříčku (Velká Británie): 1 - ihned v listopadu 1980
Zajímavosti: V limitované verzi - prvních 20000 kopií - vyšel jako příloha alba obrázkový katalog, který měl být jakýmsi poděkováním fanouškům. Na jeho obalu byl stejný obrázek, jako na CD uvnitř. První vydání obsahovalo trochu jinou verzi "Antmusic".
Americké vydání: Vydání v USA se liší od britského vydání jednak žlutou barvou rámečku kolem fotografie na přední straně obalu a jinou zadní stranou, hlavní rozdíl je ale v seznamu skladeb: na americkém vydání není skladba Making History, ale oproti britskému obsahuje navíc Press Darling a Physical (You´re So).


Info o albu na britske Wikipedii

Obal CD a LP
Předek CD - UK vydání Zadek CD - UK vydání CD - vnitřek brožurky
Předek CD - UK vydání vnitřek brožurky k CD
Předek CD - US vydání Zadek CD - US vydání CD - UK vydání
Předek CD - UK vydání
1. strana přebalu LP (UK) 2. strana přebalu LP (UK) Etiketa 1.strany LP (UK) Etiketa 2.strany LP (UK)
1. strana přebalu LP 2. strana přebalu LP Etiketa 1.strany LP Etiketa 2.strany LP
Vrchní obal LP obsahoval fotografii Adama jako CD, ale bez rámečku, na druhé straně je foto jako na britském CD. Fotografie je přes celou zadní stranu, není tam spodní černá část. Názvy písniček jsou napsány přes spodek fotografie červeným písmem.
Společné vydání 2 CD alb Dirk a Kings z roku 2000
Kazety


Skladby           
Seznam skladeb Složili:   délka:

Poslechni si / listen Dog Eat Dog
Poslechni si / listen Antmusic
Poslechni si / listen Feed Me To The Lions
Poslechni si / listen Los Rancheros
Poslechni si / listen Ants Invasion
Poslechni si / listen Killer In The Home
Poslechni si / listen Kings Of The Wild Frontier
Poslechni si / listen The Magnificent Five
Poslechni si / listen Don't Be Square (Be There)
Poslechni si / listen Jolly Roger
Poslechni si / listen Making History *
Poslechni si / listen The Human Beings
Poslechni si / listen Physical (You´re So) **
Poslechni si / listen Press Darlings ***

Adam Ant / Marco Pirroni
Adam Ant / Marco Pirroni
Adam Ant / Marco Pirroni
Adam Ant / Marco Pirroni
Adam Ant / Marco Pirroni
Adam Ant / Marco Pirroni
Adam Ant / Marco Pirroni
Adam Ant / Marco Pirroni
Adam Ant / Marco Pirroni
Adam Ant / Marco Pirroni
Adam Ant / Marco Pirroni
Adam Ant / Marco Pirroni
Adam Ant
Adam Ant
3:10
3:37
3:02
3:30
3:20
4:21
3:55
3:07
3:32
2:12
2:52
4:29
4:28
4:12
Obal japonského vydání

    * - vyšlo pouze na britské verzi, vydáno v roce 1994 na CD B-Side Babies
    ** - vyšlo pouze na americké verzi, vydáno v roce 1994 na CD B-Side Babies
    *** - vyšlo pouze na americké verzi, vydáno na výběrovém CD Super Hits v roce 1998

nahoruRecenze

Co o tomto albu píše All Music Guide?

Jak zní: Sexuálně, teatrálně, bujaře, svérázně, vtipně, nespoutaně, energicky, lehkovážně

    "Zakotvení" u Malcolma McLarena bylo pro Adama klíčovým momentem. Tento hudební manažer ukázal Adamovi ohromující, nakažlivý Burundi beat který se záhy stal jeho podpisem, ale taky mu ukradl kapelu.
    Adam a zbytek Antů právě dělali na tom, jak využít styl Burundi když McLaren odlákal Adamovy muzikanty, aby podpořili Annabellu Lwinovou ve skupině Bow Wow Wow, přičemž využil stejný zvuk, který předtím vyvinul s Adamem Antem. Teď se rozpoutal boj o to dostat tento zvuk do obchodů jako první. Adam měl kliku, když spojil síly s kytaristou Marcem Pirronim, který brzy prokázal, že je k nezaplacení. Adam a Marco připravili tucet skladeb, které zachovaly něco málo z "temnot" předcházejícího alba Dirk Wears White Sox, ale daleko více v nich ukotvili právě Burundi beat a chytlavé popové nápěvy. K tomu jiskřivý náznak nového stylu, Anti se oblékli do něčeho, co vypadalo jako američtí indiáni se sametovým dotekem vyšňořených floutků. Byla to brilantní zvláštní změna — něco, co rychle zastínilo Bow Wow Wow. Výsledkem bylo to, že deska Kings of the Wild Frontier je jedním z velkých děl určujících svoji dobu.
    Nic podobného tu do té doby nebylo, nic co by mělo stejnou dávku drzosti, co by se tak naparovalo, něco stejně škodolibé a samo sebe povyšující se smyslem pro teatrálnost. Toto album brilantně spojilo teatrálnost a divadelní kuráž a přišlo v pravý čas — jako předzvěst nové vlny. A tak Adam & the Ants způsobili výbuch v povědomí britiské populární hudby. Kdyby image bylo to jediné co mají, nestaly by se patrně módními idoly. Ale Kings of the Wild Frontier zůstává perfektní album, protože obsahuje řadu skvělých skladeb — titulní píseň Dog Eat Dog a Antmusic jsou klasické hity, Killer in the Home a Physical (You're So) se jim každým kouskem vyrovnají. Skladby nenápadně balancují mezi euforií a zlověstností, nepřinášejí nic menšího než vzrušující odvaz při třinácti skladbách. A to je to, proč pořád zní tak skvělě jako nic z toho, co bylo vydáno ještě dlouho poté.      Stephen Thomas


   Chceš se i ty podělit o svůj názor na toto album? Neváhej a napiš e-mail na adresu
adam-ant@email.cz!

nahoruKatalog

   Když Adam s novými Anty natáčel Kings Of The Wild Frontier, měl v plánu přidat ke každému albu speciální katalog, který by obsahoval informace o současných členech skupiny a celé historii Adam And The Ants. Přestože singl Dog Eat Dog v té době byl na čtvrté příčce britského žebříčku a tudíž vydání alba vypadalo z obchodního hlediska slibně, obávala se vydávající společnost CBS jakýchkoliv nákladů nad běžný rámec. A tak je možno považovat za úspěch i to, že nakonec alespoň prvních 20000 výlisků mělo zmíněný katalog skutečně přibalený. A navíc obsahoval vše, co Adam zamýšlel. A vy si ho teď nejen můžete prohlédnout, ale i přečíst v češtině.

Titulní strana Celostránkové foto z katalogu Celostránkové foto z katalogu Celostránkové foto z katalogu Zadní stranaADAM ANT

Stránka o Adamovi z katalogu    Adam Ant se před třemi lety vzdal studií grafiky, aby založil skupinu Adam And The Ants. Chtěl vytvořit svoje publikum, nehrát si jen pro sebe. Nešlo o to s někým soutěžit. Chtěl Anty držet co nejdál od zaběhlého kurzu "rock'n'rollu", chtěl se soustředit na přípravu skvělých alb. A tak svůj styl nazval Antmusic. Jeho zaujetí pro ideál indiánského bojovníka ve své přirozenosti, hrdosti a cti ho dovedlo k tomu, že si na jevišti osvojil vzhled bojovníka. Na obličeji má válečné malování, pírka a copánky jako apačský válečník doplněné smělou romantikou pirátského dobrodružství.
   Adam nepije a nekouří jednoduše proto, že potřebuje energii pro svá vystoupení, musí být fit. V živých vystoupeních spatřuje události s velmi tajuplnou atmosférou, kde se scházejí Antlidi, aby se pobavili.
   V tomto roce začal psát společně s Marcem Pirronim. Tahle dvojka se rozhodla dát svým skladbám bohatost, sílu a nadčasovost filmové muziky s texty stejně účinnými jako muzika. Adam stojí za všemi grafickými prvky Antů, navhuje odznaky, trika, obaly desek, plakáty a skoro všechno další.

   Má rád: Clinta Eastwooda, Allena Jonese, Dirka Bogarda, Dava Berryho, Sex Pistols z roku 76, Jima Morrisona, Lennyho Bruce, Jordan, Ennio Morricone, Joe Ortona, Stanley Spencera, Montgomeryho Clifta, rané Roxy Music, Charlese Bronsona a originální "sexy" oblečení ...


MARCO

Stránka o Marcovi z katalogu    Marco Pirroni začal svou kariéru jako kytarista skupiny Siouxsie and the Banshees na legendárním festivalu v Klubu 100 v roce 1977 společně se svým přítelem Sidem Viciousem, který hrál na bicí.
   Jeho následná spolupráce se skupinami Model a Rema-Rema mu pomohla ve vývoji jeho unikátního a docela pěkného kytarového zvuku, nyní tolik důležitého prvku Antmusic.
   V lednu 1980 kontaktoval Marca Adam, Marco se přidal k Antům a začal psát s Adamem skladby, z čehož byla prvním výsledkem skladba Kings of the Wild Frontier. Vždy je stylově oblečen, jeho velká sbírka oblečení mu umožňuje být připraven pro každou příležitost.
   Jeho oblíbená barva je růžová, oblíbené filmy jsou Goldfinger, Thunderbirds Are Go a Them.

   Má rád: Franka Sinatru, Micka Ronsona, Jamese Bonda, Johna Barryho, Custarda, Thunderbird 2, "Glam Rock", Frosties, Ena (před tím, než se dal na umění), Screaming Lord Such, Batmana, Stingray, Stanley Kubricka, originální "sexy" oblečení, Sex Pistols z roku 76, Gene Vincenta, Troy Tempest, mohérové svetry, Mata Cimbera, kravaty "Let it Rock", Beatles v kůži (v Hamburku), Andyho Mackaye, "Flowers of Romance". Laurence Harveye, Uda Kiera, Alvina Stardurta, zazvonit na zvonek u dveří a utéct, plyšové medvídky, Winifred Atwellovou, kubánské boty s vysokými podpatky, Sharon Tateovou, Kevina Mooneye, Malcoma McLarena, "Moji příšeru v černých punčochách", šokující růžové gumové závěsy, Howarda Hudgese, krémové omáčky na saláty, sladké žemle s rozinkami, Linka Wraye ...


KEVIN MOONEY

Stránka o Kevinovi z katalogu    Ve svých osmnácti je Kevin Mooney nejmladším členem skupiny. Poprvé se s Anty objevil, když hrál No Lip na svou šestistrunnou kytaru. Jeho agresivita a nadšení na jevišti činí přední linii Antů nepřekonatelnou. Jeho hra na baskytaru je jak melodická tak vynalézavá a Kevin zajišťuje také většinu pokřiků a doprovodných hlasů.

   Má rád: Lennyho Bruce, Sex Pistols, New York Dolls, Doors, Beatles, Davida Bowie, Roxy Music a "spoustu dalších věcí" ...


TERRY LEE MIALL a MERRICK

Stránka o Terrym a Merrickovi z katalogu    Terry Lee Miall začal svou kariéru s Beastly Cads (později známi jako Models) s Marcem v roce 1976. Pak sám založil Music Club, ale moc toho nezahráli.
   K Antům se přidal v únoru 1980 a dodává Antmusic solidní, spolehlivé a přesné bicí, jako nikdy předtím. Bere svou odpovědnost jak s náležitou životní silou tak s odevzdáním a nikdy se neohlíží zpátky. Všude Antlidem rozdává svou lásku ...

   Má rád: Roxy Music, Lou Reeda, Davida Bowie z let 72-76, Stanley Clarka, Beatles, Sex Pistols ...


   Merrick si koupil své první bicí za 7 liber od kamaráda ze školy když mu bylo 14. Při studiu matematiky a fyziky hrál v různých školních kapelách. Zajímá se o elektronickou muziku, grafický design (byl při tvorbě obalů jak singlu tak LP na začátku tohoto roku) a vše, co souvisí s bicími a perkusemi.

   Má rád: čaj, horkou čokoládu, televizní dokumenty, rád řídí auto na dlouhých trasách, Berta Cambella, Spikea Milligana, bicí Gretsch, cigarety, Young Special Brew, Beatles, Mary, tvarohový koláč, na turné horkou koupel, Perryho Masona, Franka Sinatru, Milese Davise, cereálie k snídani, letiště, pravou majonézu Helman's, sny ...


Poznámka: Katalog ještě obsahuje seznam vystoupení Adam And The Ants do konce roku 1980 s důležitými událostni v historii "Antů". Snad se mi podaří v nejbližší době jej sem přidat.
Remaster - nové rozšířené vydání z roku 2004

obal vydání z roku 2004
    Píše se rok 2004 a na pultech obchodů s hudebninami se objevuje nová lahůdka pro milovníky Adama Anta - nové vydání alba Kings of the Wild Frontier, tentokrát ale i s několika dosud nevydanými bonusy. Kromě dvanácti původních skladeb z britského vydání se tu objevují i následující skvosty:
       Poslechni si / listen 13. Antmusic - alternativní mix
       Poslechni si / listen 14. Antmusic - dosud nevydaná demoverze
       Poslechni si / listen 15. Feed Me To The Lions - dosud nevydaná demoverze
       Poslechni si / listen 16. The Human Beings - dosud nevydaná demoverze
       Poslechni si / listen 17. SEX - dosud nevydaná demoverze
       Poslechni si / listen 18. Omelette from Outer Space - původní verze Ant Invasion

   CD je doplněno brožurkou, která obsahuje texty a několik fotografií z klipu "Kings Of The Wild Frontier"(viz.dole). Skladba SEX vyšla původně na albu Prince Charming, ale napsána byla pro Kings of the Wild Frontier. Proto je i její demo na remasteru. Na vydání se podílel Marco Pirroni a Chris Hudges, který byl nejen členem kapely v době vzniku tohoto alba, ale i producentem.

   Vyšlo v Británii 5.července 2004 u společnosti Sony Music pod katalogovým číslem 517082 2 v papírovém skládacím obalu. Motorem celé akce byl Marco. V brožurce je i odkaz na "www.adam-ant.net".
   Ve stejném čase vyšel remaster dalších dvou alb skupiny Adam And The Ants - Dirk Wears White Sox a Prince Charming. Pár měsíců na to vyšly remasterovaná první 4 solová alba Adama Anta.


Obal CD
Předek CD Zadek CD Foto z obalu 1
Předek CD Zadek CD Obrázek zevnitř obalu
CD Obrázek pod CD Foto z obalu 2 Foto z obalu 3
CD Obrázek pod CD Foto z obalu 2 Foto z obalu 3
Foto z brožurky 1 Foto z brožurky 2 Foto z brožurky 3 Foto z brožurky 4 Foto z brožurky 5
1. strana přebalu LP 2. strana přebalu LP Etiketa 1.strany LP Etiketa 2.strany LP Etiketa 2.strany LP