Zpět na úvodní stránku / Home Home ADAM ANT

Manners & Physique - 1989                 Texty písní z alba
U písniček, které jsou označeny si můžete poslechnout minutové ukázky. Tyto ukázky jsou ve formátu *.mp3 (64 kbps).
Obrázky se silnějším okrajem lze zvětšit.
Informace Obrázky z obalu skladby z alby recenze


Disco ala Adam Ant

   Čtyři roky to trvalo, než Adam začal nahrávat další album. Tak jak mě Vive Le Rock překvapilo příjemně, nedá se totéž říct on Manners. Diskotékovka bez vážnějších nápadů. I když se Room At The Top dostalo do žebříčků, pro mě je celé album naprosto vzdáleno tomu, proč mám Adama rád. Když slyším například Rough Stuff, v duchu se ptám, jestli se Adam nezbláznil. Možná to vidím moc jednostranně, prostě jen tohle album nepatří k mým oblíbeným.
   Už z poslední skladby předchozího alba je slyšet jména Chruščov a Kennedy, na Manners se Adam o politice rozezpíval ještě víc ve skladbě U.S.S.A. Album vzniklo v době, kdy už Gorbačov dával najevo svou ochotu ke kompromisům a Adam se toho chytil. No, upřímně, když se Adam vrátil na Wonderful k tématům on-ona, určitě udělal dobře.
Informace o albu

Překlad názvu: Trochu oříšek: překlad by mohl být "Manýry a duševno". Ale opravdu netuším, jestli tím Adam nemyslel něco úplně jiného.
Vydáno: 12. března 1990 u společnosti MCA Records. Na LP i na CD je ale rok 1989.
Nahráno: O'Henry Studio, Los Angeles, jaro 1989
Nahráno ve složení: Adam - zpěv, Marco Pirroni - kytary, André Cymone - vše ostatní
Producent: André Cymone
Info o albu na britske Wikipedii

      Obal CD / LP
Předek CD Zadek CD Uvnitř CD
      Skladby

Seznam skladeb Složili: délka:

Poslechni si / listen Room at the Top
Poslechni si / listen Rough Stuff
Poslechni si / listen If You Keep on
Poslechni si / listen Manners & Physique
Poslechni si / listen Can't Set Rules About Love
Poslechni si / listen U.S.S.A.
Poslechni si / listen Bright Light Black Leather
Poslechni si / listen Piccadilly
Poslechni si / listen Young Dumb and Full of it
Poslechni si / listen Anger Inc.

Ant/Cymone/Pirroni
Ant/Cymone
Ant/Rowland
Ant/Cymone
Ant/Pirroni
Ant
Ant
Ant/Cymone
Ant/Pirroni
Ant/Pirroni
4:42
4:39
4:17
3:29
4:42
4:25
5:22
4:52
3:31
4:35
nahoruRecenze

    ADAM BRABENEC: CHLAPI A SÍLA (z německého tisku)
     Zapomeňme na doby minulé. Adam Brabenec vypelíchal. Namísto určování stylů produkuje hudební odpad. Se svým návratem se rozvzpomněl jen na to nejzákladnější: bíty, bíty, bíty. No a taky na pár hezkých melodií. To vše zabaleno do perfektně vyvážené produkce, zvučí deset písniček věru britsky, posazeno někam mezi Duran Duran a Frankie, a tedy trochu staromódně. Jo, Adama Brabence musíte buď milovat, nebo jím opovrhovat. Když ale to rozhodnutí není až tak těžké…

Co o albu Vive Le Rock píše All Music Guide?

   Pro svůj comeback a první vydané věci po pěti letech se Adam Ant obrátil na starého kámoše Andre Cymoneho, který z něj udělal zpěváka disco music. Produkoval a hrál i na všechny nástroje na souřasných tanečních nahrávkách, do kterých Antův dlouholetý přítel Marco Pirroni hrál sólovou kytaru a Adam samozřejmě přispěl vokály. Některé texty mají jeho starou příchuť výsměchu, ale stejně jako u většiny zpěváků taneční muziky se texty staly jen částí produkce spíše než aby se na ně zaměřoval. Nicméně změna se vydařila v podobě hitu Room At The Top, který se umístil na respektovaném 19. místě v Británii a na 57. místě v Americe. To bylo významné vylepšení oproti roku 1985, kdy Adam vypadal už odepsaný.

William Ruhlmann

   For his comeback album and first new release in five years, Adam Ant turned to old Prince crony Andre Cymone, who transformed him into a dance music singer, producing and playing all the instruments on contemporary dance tracks, over which Ant's longtime partner Marco Pirroni played lead guitar and Ant himself contributed appropriately rhythmic vocals. Some of the lyrics had his old flair for mockery, but, like most dance music singers, he came off as only a part of the production, rather than its focus. Nevertheless, the makeover was good for a U.K./U.S. Top 20 hit in "Room at the Top" and respectable chart peaks of number 19 (England) and number 57 (America), a big improvement over 1985, when he looked washed up.
Chceš se i ty podělit o svůj názor na toto album? Neváhej a napiš e-mail na adresu adam-ant@email.cz!