Zpět na úvodní stránku / Home Home ADAM AND THE ANTS

B-Side Babies - 1994                     Texty písní z alba

Speciální CD s podtitulem: "Adam Ant si vždycky přál, abyste toto album měli!"

U písniček, které jsou označeny   si můžete poslechnout minutové ukázky. Tyto ukázky jsou ve formátu *.mp3 v kvalitě 48 kbps.
Obrázky se silnějším okrajem lze zvětšit.B-Side Babies

B-Side Babies - nalepka na obalu Album obsahující 7 skladeb, které v USA dosud nevyšly a navíc jednu skladbu, která dosud nebyla nikdy vydána!
Tou zcela novou skladbou je It Doesn´t Matter. Skladby, které v Británii již vydány byly, ale pro Američany jsou novinkou, jsou tyto skladby: Fall-In, Making History, Friends, Red Scab, Juanito The Bandito, Why Do Girls Love Horses a Christian D´or.

Překlad názvu: Volný překlad by mohl znít například "Drahoušci z druhých stran". Na mysli tu autor názvu samozřejmě má druhé strany singlů.
Vydáno: V roce 1994 u americké pobočky Sony Music Entertainment pod číslem EK57895.
Kompilaci sestavil: Glen Boothe
Nejvyšší umístění v žebříčku (kdekoliv): ? Patrně v žebříčku nejprodávanějších desek nikdy nebylo.
Adam Ant vytvořil celkový koncept obalu CD.

   Nápis na zadní straně CD hlásá: Adam Ant si vždycky přál, abyste toto album měli! Říkejte mu "Yours, Yours, Yours" (v tomto smyslu patrně mají na mysli "moje, moje, moje"), protože právě to jsme chtěli!
   Opravdový dar plný "Antmuziky" jako speciální dík všem vám fanouškům dychtivě očekávajícím poslech b-stran a bonusů, které jste nikdy neslyšeli! K v Americe vydaným b-stranám jsou tu další lahůdky v podobě sedmi ve státech nevydaných skladeb a jedné extra speciální skladby nikdy nikde dosud nevydané!
   Tak si obujte taneční boty a staňte se Adamovým "B-Side Baby" (drahouškem z b-strany).
Skladby z alba a informace o nich

   Název skladby Délka   Autor Rok nahrání 1.strana S Adamem nahráli
    Fall-In 2:09    Ant      1980 Antmusic Pirroni, Mooney, Merrick
    Making History 2:57 Ant/Pirroni      1980 Na singlu nevyšlo   4) Pirroni, Mooney, Merrick, Miall
    Beat My Guest 3:11    Ant      1981 Stand And Deliver   6) Pirroni, Mooney, Merrick, Miall
    Friends  (verze 2) 3:33    Ant      1982 Ant Rap Pirroni, Tibbs, Merrick   1)
    Red Scab 4:08    Ant      1982 Goody Two Shoes Pirroni, Merrick   2)
    Juanito The Bandito 4:27    Ant      1982 Friend Or Foe Nahrál jen Adam a Marcem Pirronim   1)
    Why Do Girls Love Horses 2:35    Ant      1982 Desperate But Not Serious Nahrál jen Adam a Marcem Pirronim   1)
    Yours, Yours, Yours 3:07 Ant/Pirroni      1983 Strip Pirroni, Paris
    Kiss The Drummer 3:35 Ant/Pirroni      1983 Puss´n´Boots Pirroni, Paris
    B-Side Baby 4:42    Ant      1985 Apollo 9 Pirroni, De Niro, Wiczling   3)
     Greta-X 3:18    Ant      1985 Viva Le Rock Pirroni, De Niro, Wiczling
    Human Bondage Den 3:09 Ant/Pirroni      1985 Bonus na MC "Viva Le Rock" Pirroni, De Niro, Wiczling
    Physical (You´re So) 4:28    Ant      1980 Dog Eat Dog   5) Pirroni, Mooney, Merrick, Miall
    It Doesn´t Matter 2:14    Ant      1985 předtím nevydáno Pirroni, De Niro, Wiczling
    Christian D´or 4:15    Ant      1981 Prince Charming Pirroni, Tibbs, Merrick, Miall
    Viva Le Rock (instrumentální mix)   5:11 Ant/Pirroni      1985 Viva Le Rock (maxisingl) Pirroni, De Niro, Wiczling


   Vysvětlivky:
   1) Adam hraje na kytaru
   2) Adam hraje na basovou kytaru
   3) Adam hraje na foukací harmoniku
   4) Vydáno na britské verzi alba "Kings Of The Wild Frontier"
   5) Vydáno na americké verzi alba "Kings Of The Wild Frontier"
   6) Vydáno rovněž na albu "Antics In The Forbidden Zone"

Fotografie z obalu CD

B-Side Babies - obal CD B-Side Babies - zadek obalu CD B-Side Babies - foto z bookletu
B-Side Babies - vnitřek CD B-Side Babies - vnitřní strana zadku obalu CD B-Side Babies - potisk CD\


    

Co píše na přebalu George Gimarc?

    Pokud jste si koupili singly skupiny Adam and the Ants, které se objevují na tomto albu a vycházely v Anglii v období let 1980 až 1985, pak vlastníte pseudo-archeologický bonus v podobě b-stran. Vzhledem k tomu, že většina materiálu z druhých stran nebyla nikdy v Americe vydána, je fajn mít je všechny posbírané na jednom albu. V listopadu 1980 se Simon Dwyer zeptal Adama "Co se stalo se vším tím starým materiálem?" Adam na to odpověděl: "To nejlepší z toho bude znovu nahráno a použito jako druhé strany singlů. A jednou se možná objeví na jediném albu, které doplní dosavadní diskografii." A po čtrnácti letech tu slíbené album je a nedivte se příliš tomu, že většina použitých skladeb nezní příliš ve stylu Antmusic.

    Je pravdou, že většina skladeb vznikla mnohem dříve než Adam přišel se svou Antmusic identitou. Nejstarší dvojicí skladeb je Beat My Guest a Fall-In. Když Adam opustil kapelu Bazooka Joe, se kterou hrál v Hornsey Art College (a která měla tu pochybnou čest mít jako předkapelu Sex Pistols - bylo to vůbec první živé vystoupení Sex Pistols), dal doromady novou kapleu, kterou pojmenoval B-Sides. Mezi prvními, kdo se k němu přidali, byli budoucí zakladatelé Monochrome Set Lester Square a Andy Warren. Jméno Lestra Squarea vidíme v seznamu těch, kteří se podíleli na Fall-In. Zmínka o Screen On The Green v textu je poklonou zchátralému kinu v Islingtonu (v severní části centra Londýna), ve kterém příležitostně hrály punkové kapely jako Slits, Clash nebo Sex Pistols. V dubnu 77 se B-Sides rozdělili a zrodili se Adam And The Ants. V té době byl Adam obvykle oblečen do koženého obleku ve stylu bondage s řetězy a měl festovní sado-maso image. Před úplně prvním živým vystoupením, které se konalo 10. května, Adam navštívil londýnský Institut soudobého umění a prohlásil tam, že jeho kapela hraje country a western. Adam připouští: "Myslím, že to byla taková malá nevinná lež" a dále vzpomíná: "Rozjeli jsme to v době oběda. Seděli tam asi tři lidi a obědvali. My jsme začali hrát Beat My Guest. Byl jsem samý řetěz a doslova hned po dohrání Beat My Guest ke mě přišla nějaká žena a dala mi 8 liber se slovy "Byli bychom rádi, kdybyste toho nechali a odešli". Tahle skladba byla nahrána o čtyři roky později jako druhá strana singlu Stand And Deliver a nakonec jistě vydělala Adamovi mnohem víc než 8 liber.

    I další skladby se objevily na druhých stranách singlů před několika lety. It Doesn´t Matter bylo součástí Adamova prvního vystoupení v pořadu Johna Peela v BBC v lednu 78. Tato verze byla natočena v době nahrávání alba Viva Le Rock a na CD se poprvé objevuje až nyní. Red Scab bylo poprvé hráno na Adamově živém vystoupení v roce 77 a bylo znovu oživeno pro singl "Goody Two Shoes". Pro sběrale singlů je nutno připomenout, že toto byl první singl, na kterém se Adam objevil jen jako Adam Ant a nikoliv jako Adam And The Ants. Nicméně omylem se na trh dostalo několik kopií s obalem, který obsahoval celý název kapely. Friends a Christian D´or byly původně natočeny pro nikdy nevydané album pro firmu Decca v říjnu 78. Christian D´or jako nekomletní seznam Adamových fetišů si našel cestu na druhou stranu singlu Prince Charming v září 81. Friends je dojemný byť vymyšlený seznam přátel, obsahující jména zpěváků jako například Stevie Wonder, Bryan Ferry, Jim Morrison, Shirley Bassey a Stuart Sutcliffe. Jsou tam osobnosti filmu jako Mr.Spock, Michael Caine, Dr.Kildare, John Wayne, Terence Stamp a Allan Jones. A proč to celé? Od té doby, co zná tyhle lidi, může vstoupit bez placení? Dřívější verze Friends se objevila při druhém účinkování v pořadu Johna Peela v červenci 78, obnovená verze byla obsazena na druhou stranu singlu Ant Rap.

    V období let 82 až 85 byly na druhých stranách singlů většinou novinky, občas humorné věci, jako třeba Juanito The Bandito, tak trochu akustická skopičina zpívaná s falešným španělským akcentem z b-strany singlu Friend Or Foe. Ve skladbě Why Do Girls Love Horses?, b-strana singlu Desperate But Not Serious, pokládá Adam víceméně řečnickou otázku, protože tón jeho hlasu jasně napovídá, že on ve skutečnosti dobře ví, proč mají holky rády koně. Kiss The Drummer bylo je druhou stranou k Puss´n Boots a ačkoliv bubeník Genesis Phil Collins hrál na a-straně na bicí a dokonce ji produkoval, na b-straně hrál na bicí bubeník Paris, který rovněž řídil nahrávání. Yours, Yours, Yours je další novou skladbou na b-straně a užít si ji mohou jen ti, kteří si koupili singl "Strip".

    Když Adam společně s producentem Tonym Viscontim změnil svůj styl, prvním krokem ke změně byl singl Apollo 9 vydaný v září 84. Tenhle nový Adam, to byla kytarová muzika, která nebyla závislá na typickém zvuku zdvojených bicích, který Adama vynesl mezi celebrity před čtyřmi lety. Na druhé straně singlu Apollo 9 se objevila svěží nová verze skladby B-Side Baby. Pro Adama to byla stará věc, kterou hrával již v 77. roce při vystoupeních a měla být rovněž součástí nevydaného alba pro firmu Decca. Na druhém singlu, produkovaném Viscontim Viva Le Rock dostali fanoušci hned dvě novinky jako b-strany. Greta X byla použita na klasickém sedmipalcovém singlu, instrumentální mix Viva Le Rock pak na maxisinglu. A protože to nebylo dost, další novinku Human Bondage Den je pak možno slyšet jako bonus na magnetofonové kazetě s albem Viva Le Rock.

    Možná, že jste měli možnost slyšet poněkud roztřesenou verzi skladby Physical (You´re So) od skupiny Nine Inch Nails. Tahle skladba byla poprvé předvedena na druhém vystoupení v BBC v červenci 78. Nahrávka pro toto album byla vypůjčena z amerického vydání alba Kings Of The Wild Frontier. Jenže američtí fanoušci, kteří si album Kings zakoupili, přišli o opravdový klenot Making History. Tato skladby vyšla pouze na anglické verzi alba. Making History má tedy svůj americký debut po 14. letech od svého natočení.


    

O autorovi doprovodného textu

     George Gimarc je autorem nové knihy Deník punku 1970-1979 vydané u St.Martin Press. Jedná se o kompletní chronologii britského punkového hnutí od dna až k vrcholu, ze žebráka králem. Adam tuto knihu popisuje: Je to nádhera, překrásně a přesně s láskou napsáno. Tento mamutí úkol Georga Gimarca je kompletní a přímočarý příběh britské hudební scény let 1970-1979, odehrávající se den po dni. Dává prostor i těm nejmenším, často neprávem zapomenutým skupinám, které napomohly celé punkové revoluci druhé poloviny sedmdesátých let.

 Chceš se i ty podělit o svůj názor na toto album? Neváhej a napiš e-mail na adresu
adam-ant@email.cz!

nahoru     Americký fan-klub Adam Anta

     Na přebalu CD B-Side Babies je v samém závěru uvedena následující adresa:

          UK/LA Management
          10734 Jefferson Boulevard
          P.O.Box 151
          Culver City
          CA 90230, USA

     Nejsem si jist, že je to přímo adresa fan-klubu, ale určitě je to adresa, na které je možno se doptat na věci týkající se Adama Anta a jeho fan-klubu. Nutno podotknout, že CD B-Side Babies bylo vydáno v roce 1994 a tak není zaručeno, že na této adrese ještě někdo sídlí, respektive někdo, kdo by mohl o Adamoni poskytnout jakékoliv informace.

nahoru