Zpět na úvodní stránku / Home Home ADAM AND THE ANTS

Adam ve filmu / Adam in movies
Jubilee - Výročí - 1977

Režisér: Derek Jarman
Hrají: Toyah Wilcox, Jenny Runacre, Jordan, Adam Ant,a další
Koho hraje Adam: Kida
Délka: 103 minut
Motto: Film, který přináší otřesný pohled na mládež sedmdesátých let
Žánr: Černá scifi-komedie

Obal DVD / DVD cover     alternativní obal DVD / alternative DVD cover     Obal VHS / VHS cover

Obal italskeho VHS / Italian VHS cover     Alternativní obal VHS / Alternative VHS cover     plakat / poster

O čem to je?
   Jedné bouřlivé noci roku 1578 přichází královna Alžběta do domu velkého mága a alchymisty doktora Johna Dee. On vyvolal anděla Ariela, který královnu doprovodil na výlet do budoucnosti. Anděl jí slíbil, že ji do budoucnosti vezme, nicméně do budoucnosti, která se jí nebude líbit.
Londýn, budoucnost: Destrukce a devastace vládnou světem, krásné zahrady jsou minulostí. Neexistuje pořádek a zákon. Život nemá žádný cíl. Jistý Borgia Ginz těží z situace, skupuje vše, co má nějakou cenu (a to i násilím).
   Pak se děje spousta věcí ohledně muziky. Probíhá soutěž, v ní několik rivalů. A na scéně se objeví Adam. Hraje muzikanta Kida, který nahrává ve studiu, které Borgia zařídil v Buckinghamském paláci (ten koupil v aukci). Kid udělá terno se skladbou "Plastic Surgery". Ale jeho kariéra je přerušena útokem "Special Branch", anarchistickou organizací, která kontroluje ulice. A v tom momentě se černá komedie mění v teror. Následuje spousta vražd a násilí.


Nomads - Kočovníci - 1986

Režisér: John McTiernan
Hrají: Pierce Brosnan, Lesley-Anne Downová, Josie Cotton, Adam Ant,a další
Koho hraje Adam: jednoho z přízraků jménem "Number One" - "Číslo 1"
Délka: 91 minut
Motto: "Mrazivý příběh o nadpřirozeném zlu."
Žánr: Horor

Obal DVD / DVD cover     plakat / poster     priloha DVD / leaflet from DVD


O čem to je?
    Francouzský antropolog je zavražděn v Los Angeles poté, co objevil existenci nějakých neznámých démonických bytostí. Před tím než umírá, prozrazuje ještě své tajemství mladé doktorce...
   Nomads je strašidelný "supernaturální" horror bez kaluží krve, vyhřeznutých střev nebo erotických záchvatů. Pierce Brosnan hraje antropolga Pommiera, který strávil roky výzkumem kočovníků v těch nejteplejších i nejstudenějších končinách zeměkoule. Jeho výzkum ale patrně zašel příliš daleko, protože teď je pronásledován zlými duchy kočovníků, kteří se příliš neliší od leckterého mladíka z devadesátých let s růžovými nebo zelenými vlasy, křídově bílou tváří, černými líčidly a k tomu v adekvátním oblečení. Začne sám proti těmto stvořením bojovat. Proti stejným duchům nezávisle už několik dní bojuje mladá doktorka, kterou hraje Lesley-Anne Downová. Pommier ale svoji bitvu prohrává a je se zraněním hospitalizován v nemocnici, ve které ho ošetřuje právě zmíněná doktorka. Bohužel ho ale nemůže zachránit a jak umírá,zlo kočovnických démonů se z Pommiera obrátí na doktorku. Příběh pak pokračuje do velice překvapujícího konce.

Jeden z fanoušků tohoto žánru napsal:
Je to jeden z nejlepších filmů. Velice zdařile tu zachycuje Pierce Brosnana s Lesley-Ann Downovou v jednom z nejneobvyklejším představení o antropologovi a prožitcích mladé lékařky posledních několika dnů, které nedobrovolně získala s divnou skupinou mladých tuláků. Je to strašidelný film, který ve vás zanechá hořkosladký dojem posledních okamžiků filmu po celý život.

Slam Dance - Hlasitý tanec - 1987

Režisér: Wayne Wang
Hrají: Tom Hulce, Mary Elizabeth Mastrantonio, Virginia Madsen, Millie Perkins, Adam Anta další
Koho hraje Adam: Jima, kamaráda hlavního hrdiny Drooda
Délka: 99 minut
Motto: "Čekejte cokoliv, ale rozhodně ne tanec!"
Žánr: Erotický thriller

obal DVD / DVD cover     2.varianta / 2nd variant     VHS

US plakat / US poster     jugoslavsky plakat / yugoslavian poster     spanelsky plakat / spanish poster


O čem to je?
   Kreslíř jménem C.C.Drood (Tom Hulce) z Los Angeles se trápí zkorumpovaným a prázdným světem, ve kterém žije. Jeho psychický stav vychází z faktu, že jeho osobní život, jak se zdá, se mu rozpadá. Odloučený od dcery Bean (Judith Barsi) a manželky Helen (Mary Elizabeth Mastrantonio) tráví Drood spoustu času fantazírováním o tom, jak se opět všichni dají dohromady ve šťastnou rodinu.
   Ale jeho touha není dostatečně silná na to, aby ho uchránila od toho aby si začal vášnivou sexuální aférku s tajemnou kráskou Yolandou (Virginia Madsen), kterou potkal v místním tanečním klubu. Když je pak nalezena zavražděna, Droodův svět se obrátí naruby a na černo, a brzy je jasné, že právě na něho ukazují výsledky ne zrovna férového pátrání ovlivněného policejním úplatkářstvím v horních vrstvách. Drood se snaží dokázat svou nevinu, ale při svojí snaze se stále více zaplétá do spletitých sítí sexuálních skandálů, korupce v policii, politických intrik a zločinu.

Další klasika z pera Dona Oppera - pocity neznámého diváka
   Možná nejsem úplně objektivní, protože jsem si tenhle film půjčil jenom proto, že scénář napsal Don Opper a dokonce si tu i trochu zahrál. Prostě si myslím, že je dobrý v tom, co dělá. Pět let poté, co napsal klasický film Android vytvořil tuhle depresivní záhadu plnou intrik, která má i pár docela zábavných okamžiků. Jedna žena tu zemře a policie podezírá umělce, který policii zavolal poté, co utekl partě cizích ozbrojených chlápků. Zápletka se pomalu odhaluje jak postupuje děj krok za krokem. Ačkoliv tenhle film asi nemá tolik spádu, kolik by určitě mít měl, pořád je to solidní nadprůměrná zábava. Ale proč je tam Adam Ant jako kreslířův přítel, to asi nikdy nepochopím. Půjčte si to a uvidíte.


Cold Steel - Ledová ocel - 1987

Režisér: Dorothy Ann Puzo - dcera slavného Maria Puza, příběh napsala ve spolupráci s Lisou M. Hansenovou.
Hrají: Sharon Stone, Brad Davis, Adam Ant, Jonathan Banks, Jay Acovone a další
Koho hraje Adam: sadistického padoucha Micka
Délka: 91 minut
Motto: "Smrtelná past nastražena v nebezpečné hře kočky s myší"
Žánr: Akční drama, thriller - videokazeta i DVD jsou označeny jako "nevhodné pro osoby mladší 18-ti let"

obal DVD / DVD cover     DVD

1.strana přílohy / 1st side of inlay     2.strana přílohy / 2nd side of inlay     2.varianta obalu / 2nd variant of cover

O čem to je?
   Samotná myšlenka filmu není nijak omračující, podobných filmů bychom asi napočítali stovky. Tvrdý polda Johnny Modine z Los Angeles (Brad Davis) zjistil, že jeho otec byl brutálně zavražděn na Štědrý den a musí najít vraha. Vyšetřování ho vede k zahořklému vrahovi známému jako Iceman ("Ledový muž" - odtud patrně název celého filmu), kterého hraje Jonathan Banks, a jeho sadistickému kolegovi (Adam Ant). Iceman, kterého s Johnnym pojí společná minulost v policejní škole, obviňuje policajta ze zavinění tragédie, kvůli které mu musel být implantován mechanický hlasový aparát. Johnny stíhá Icemana, přestože je z případu odvolán. Sharon Stone tu hraje osudovou ženu, která zkříží Johnnymu cestu.
   V komentářích k filmu lze nezřídka najít podobnou poznámku: "Fakt, že Sharon Stone je vidět ve filmu nahá, je patrně jediným důvodem, proč si DVD koupit. Nenáročný divák akčních filmů by snad mohl najít náznak zábavy, ostatní zůstanou lhostejní".

Recenze Dragana Antulova z roku 2000
    Jeden z nepsaných zákonů akčních filmů 80-tých let je ten, že má-li se něco zlého stát, stane se to na "Ježíška". COLD STEEL z roku 1987 není výjimkou. Začíná v momentě, kdy detektiv Johnny Modine (Brad Davis) dostává zprávu o smrti svého otce právě na Štědrý den. Byla to práce psychopatických narkomanů, kteří podřízli starého muže když vykrádali jeho obchod.
Johnny je předurčen k tomu, aby našel viníky a dostali co jim patří, dokonce i když to znamená konec jeho policejní kariéry. Nicméně Johnny neví,že tato vražda byla součástí nic dobrého nevěštícího spiknutí namířeného proti jeho osobě. Vůdce vraždících lupičů je bývalý přítel a kolega Isaac (hraje ho Jonathan Banks), který viní Johnnyho za incident, který se stal před mnoha lety a při kterém byl zmrzačen. Než dostane Isaaca, musí Johnny překonat spoustu překážek včetně Kathy (Sharon Stone), atraktivní, ale záhadné ženy se skrytými plány.
   Každý, kdo viděl COLD STEEL pochopí, proč tento první film od Dorothy Ann Puzo je také jejím posledním. V hodině a půl tu Puzo předvádívšechny možnáe klišé policajtských filmů z 80-tých let včetně automobilových honiček, výbuchů a přestřelek, které místo aby učinily film zajímavějším pouze odhalují jeho omezený rozpočet. Film je ještě méně zajímavý svou tmavou fotografií a příšerným soundtrackem.
Totéž platí pro Sharon Stone, jejíž perfektní vzhled je jen nepatrně kompenzuje příšerné hraní v jedné z nejtrapnějších rolí její kariéry. Ne druhé straně Brad Davis vnáší možná až příliš patosu do jeho hlavního hrdiny. Ale to spolu s velmi zábavným výkonem Adama Anta jako Isaakova britského parťáka, vyzdvihuje film COLD STEEL alespoň do úrovně "tolerovatelné" průměrnosti.
    Dragan Antulov, 2000. Autor recenze dává filmu hodnocení 4 body z 10.


World Gone Wild - Zdivočelý svět - 1988

Režisér: Lee H. Katzin
Hrají: Bruce Dern, Catherine Mary Stewart, Michael Pare, Adam Ant a další
Koho hraje Adam: Dereka Abernatha, šéfa gangu
Délka: 95 minut
Motto: "Nejdivočejší dobrodružství právě začíná."
Žánr: Akční sci-fi ve stylu parodie

obal VHS / VHS cover     alternativni obal VHS / alternative VHS cover     laser disc

alternativni obal VHS / alternative VHS cover     alternativni obal VHS / alternative VHS cover     plakat / poster

O čem to je?
    Akční příběh o post-apokalyptickém světě budoucnosti, kde šéf gangu lotrů Derek Abernath v podání Adama Anta terorizuje přeživší osadníky. Píše se rok 2087 a svět je zpustošen nukleární válkou. Gang válčí proti malé komunitě z "Lost Wells" (Ztracené studny) o poslední zdroj vody na zemi. Vzhledem k nedostatku deště je voda tím nejcennějším na světě. Mírumilovní obyvatelé "Lost Wells" musejí hledat prostředky na svou ochranu a ochranu vodního zdroje. Dá se říct, že jde o film v duchu známého sci-fi "Mad Max" (Šílený Max), určité společné rysy se 'Sedmi statečnými' by se tu také daly najít.
   Zatímco lze na netu najít názory, že Adam hraje skvěle, jakoby se pro tuto roli narodil a film je strhující akční podívaná, jiný názor zcela striktně označuje celý film za otřepaný odvar s naprosto neefektivními satirickými prvky servírovaný s Antem, který mu dodává kovbojský dojem. Sám se kloním jednoznačně k názoru druhému. Tento film řadím mezi tzv "jednou a dost".


poutac / hoarding Může Bruce Dern zachránit lidstvo před Adamem Antem?

   Kdo zdědí zemi po obrovské nukleární katastrofě? Banda šílenců uctívajících Charlese Mansona pod vedením Adam Anta nebo děti květin hippie-čaroděje Bruce Derna, následovníci velké učitelky Emily Postové.
   Je zábavné to zjistit v tomhle lehce ironickém sci-fi dobrodružství s akčními scénami, vedle kterých Mad Max vypadá jako čajový dýchánek.
   Právě teď ve vaší prodejně videokazet.
fotka z filmu / picture from the movieSpellcaster - Ten, který sesílá kouzla - 1988

Režisér: Rafal Zielinski
Hrají: Bunty Bailey, Richard Blade, Adam Ant a další
Koho hraje Adam: majitele hradu Diablo - ďábla
Délka: 83 minut
Motto: "On ví, čeho se bojíš."
Žánr: Horor

VHS     laserdisc

O čem to je?
   7 mladých Američanů vyhraje v soutěži Rock TV. Jejich odměnou je pobyt na hradě Diablo v Itálii, kam je pozval jeho majitel. Při pobytu na hradě dostanou šanci získat milion dolarů, stačí jen, když najdou šek schovaný na hradě. Spolu s účastníky soutěže je na hradě i diskžokej Rock TV a mladá popová hvězda. Ta ukryje šek ve svém spodním prádle.
   Pán hradu se sice dlouho neukáže, ale jeho čarovná skleněná koule se objevuje od začátku. V ní se objevují ti, kteří 'jsou na řadě'. Pán hradu postupně likviduje účastníky soutěže. Samozřejmě za pomoci čas a různých příšer. Až potud by to mohl být normální tuctový horor. Ale kdo vydrží až do konce, toho čeká naprosto fádní happyend. Adam Ant se objeví na obrazovce teprve v posledních pěti minutách a rozhodně nepůsobí dojmem ďábla.
   Upřímně řečeno mě nenapadá moc toho, co by mohlo nějak tento film odlišit od slaboduchých hororů osmdesátých let. Už sám námět není příliš originální. A provedení filmu na kvalitě nijak nepřidá. Pokud jste fanoušci Adama a zajímá vás jeho herecké umění, doporučuji přetočit na posledních 5 minut a netrávit čas přihlouplým rádoby hororem.


Out Of Time - Mimo čas - 1988

Režisér: Robert Butler
Hrají: Bruce Abbott, Bill Maher, Rebecca Schaeffer, Adam Ant a další
Koho hraje Adam: Richarda Marcuse
Délka: 92 minut
Žánr: Akční film


O čem to je?
   Policajt z budoucnosti se vrátí v čase do Los Angeles a dá se dohromady se svým dědečkem, aby dopadli mistra zločinu.Trust Me - Věř mi - 1989

Režisér: Robert Houston
Hrají: Adam Ant, Nick Conti, David Packer, Barbara Bainová a další
Koho hraje Adam: Jamese Callendara, obchodníka s uměním
Délka: 104 minut
Motto: "Můžeš být mrtvý, ale budeš slavný."
Žánr: Komedie

obal DVD / DVD cover     VHS     VHS 2     zadek obalu VHS / back of VHS cover

O čem to je?
   Zápletka tohoto filmu není nijak složitá a je založena na poměrně starém nápadu: obchodník s uměním z předměstí L.A. James Callendar (Adam Ant) se dostává do problémů se svým,i věřiteli, jeho Porsche bude minulostí, když nezaplatí včas. A tak ho napadne nekalá myšlenka - jeho obrazy budou cennější, když budou jejich autoři po smrti. A tak hledá vhodné objekty pro své pikle - talentované, ale ty, kterých by se mohl zbavit. V mimořádném nebezpečí se tak ocitá chráněnec Antova šéfa Sam Brown (Brian Packer), který je pro Anta ideálním terčem. Je talentovaný a lehkovážný umělěc, který se pramálo stará o komerční úspěch. A film je v podstatě - jednodušeně řečeno - o tom, jak Ant řeší ožehavý problém Samova nezlomného zdraví a snaží se, aby se z něho stala velká umělecká legenda. To vede k celé řadě komických situací.
   Roztomilá komedie, satira a ironie jsou tu smíchány stejnou měrou, což vyústí v zábavnou (ne-li brilantní) filmovou zkušenost.

   V řadě recenzí se pak můžete dočíst: Rocková hvězda Adam Ant převyšuje všechny účinkujících v "Trust Me". Přestože se nejedná o filmový trhák - na serveru Amazon.com se v polovině roku 2003 prodává originální videokazeta za necelé 2 dolary - určitě stojí za to si u tohoto filmu oddechnout.
   Celkově se kritiky shodují v tom, že jde o zdařilý oddechový film a mezi filmy, ve kterých Adam Ant hrál, patří rozhodně k těm povedenějším. Barbara Bainová, která hraje dalšího obchodníka, tu po letech účinkování v divadle a televizi absolvuje svůj filmový debut. Pro fanoušky Adama Anta zní trochu nostalgicky slova v komentáři označujícího jako "ex-rockera".


Midnight Heat - Půlnoční žár - 1991


Režisér: John Nicolella
Hrají: Adam Ant, Michael Paré, Dennis Hopper, Daphne Ashbrooková a další
Koho hraje Adam: gangstera Dannyho Rollinse
Délka: 90 minut
Motto: "Když slunce zapadá, žár roste..."
Žánr: Akční film
Poznámka: V 'USA vyšlo pod názvem Sunset Heat

   

O čem to je?
   Do Kalifornie přijíždí z New Yorku fotoreportér Eric. Setkává se tu s přítelem - místním darebákem - Dannym (v podání Adama Anta). Ten ho seznámí s modelkou, se kterou stráví Eric večer v Dannyho domě. Danny ale mezitím ukradne milion dolarů drogovému baronovi Carlu Madsonovi. Při činu je ale poznán a to je začátek jeho konce. Carlovi lidé přijedou do Dannyho domu, kde zastřelí modelku, Ericovi se nicméně jako zázrakem podaří utéct. Carl si myslí, že Eric ví, kde je Danny a kam schoval peníze. V průběhu filmu vyplývá na povrch, že se Eric s Carlem zná díky zemřelému bratrovi a navíc i to, že v minulosti byl Eric zapleten do drogových obchodů, nicméně se dal na dobrou cestu a nechce z ní sejít.
   Když Eric přijde na večírek ke Carlovi, aby mu řekl, že s krádeží peněz nemá nic společného, dozví se, že Danny je mrtev, ale neprozradil, kam peníze schoval. Carl dá Ericovi 24 hodin na to, aby mu ukradené peníze našel. Navíc se do všeho zaplete Ericova bývalá a Carlova současná milenka. Pak už vše jen spěje k happyendu.

   Upřímně řečeno jde o tuctový akční snímek se spoustou střílení a několika mrtvolami, zápletka rozhodně není ničím výjimečná. Objevuje se tu například řada přestřelek, ve kterých by hlavního hrdinu zcela jistě zatřelil průměrný střelec a přesto se to cvičeným zabijákům nepovedlo. Přesvědčivý není ani herecký výkon hvězdy Hollywoodu Dennise Hoppera. Když se "dokoukáte" až k typickému šťastnému konci, dorazí vás okamžik, ve kterém se najde ukradený milion. A koneckonců klasickým klišé je i rozhněvaný pár, který se samozřejmě udobří.


Love Bites - Láska kouše - 1993

Režisér: Malcolm Marmorstein
Hrají: Adam Ant, Kimberly Foster, Roger Rose, Rhonda Dorton, Ava Fabian a další
Koho hraje Adam: upíra Zachary Simmse
Délka: ?
Motto: "Komedie o váhavém upírovi"
Žánr: Komedie

   

O čem to je?
   Upír Zachary Simms se probudí ve své rakvi poté, co 100 let zaspí. Ale v domě, ve kterém se probudí, žije mladý Kendall Gordon...
    Obal videa vás trochu může zmást a zprvu se může zdát, že jde o další z mnoha přihlouplých hororů. Nicméně jde o komediální a lehce romantický příběh, ve kterém sympatický upír očaruje kouzlem lásky jednu nic neušící ženu. Film má své úsměvné momenty a vypořádává se s upírem bez česneku, krucifixu a podobných klišé.
   Love Bites je film, ve kterém dostal Adam největší prostor a fanoušky Adama Anta je většinou hodnocen jako nejlepší. Adam tu hraje dobráka, což je pro něj příležitost hrát jinou než zápornou roli.


Drop Dead Rock - Pokleslý odepsaný rock - 1995

Režisér: Adam Dubin
Hrají: Deborah Harry, Ian Maynard, Glenn Rothenberger, Adam Ant a další
Koho hraje Adam: hudebního manažera Dava Donovana
Délka: 93 minut
Motto: "Komedie, která zatřese vaším světem."
Žánr: Komedie

   

O čem to je?
   Rocková hvězda první velikosti Spazz-O (v podání Iana Maynarda) utrácí hodně peněz a to se vůbec nelíbí jeho ženě Holly, bývalé pornohvězdě (Chelsey Parksová, známá jako modelka Playboye), a jeho prohnanému manažerovi Davu Donovanovi (toho hraje Adam Ant), kteří spolu mají poměr. Spolu také plánují jeho vraždu, chtějí si najmou nájemného vraha. Ale předtím, než se to mohlo stát, je Spazz-O unesen naprosto neschopnou rockovou kapelou, která se jmenuje příznačně "Hindenburg". Unesli ho kvůli výkupnému. Do hry se navíc vloží tisková magnátka Thor Sturmundrangová (Debbie Harryová z Blondie). A to je ideální začátek pro bláznivou, barvitou a dost satirickou komedii s dobře padnoucí hudbou, na kterou se určitě rádi znovu po čase podíváte.
   V podstatě je to přenesení díla "Výkupné rudého šéfa" O.Henryho do devadesátých let vygradované do maxima se snad veškerými existujícími rockovými "klišé", řádně namixovanými.
   Všechna čest Ianu Maynardovi hrajícímu "velkého" Spazz-O, chlápka, který je schopen nechat namontovat klimatizaci do sauny jenom proto, že se v ní potil. Slabší je snad jen výkon zpěvačky Debbie Harryové. Ale každý, kdo je fanouškem heavy-metalu, bude u vytržení z momentů autentických vystoupení skutečných rockových hvězd. Skladba "Inseminator" je vážně legrace. Jak tahle skladba, tak film sám mají předpoklady stát se kultovní záležitostí.


Desert Wind - Pouštní vítr - 1995

Režisér: Michael A. Nickles
Hrají: Heather Grahamová, Michael A. Nickles, Adam Ant a další
Koho hraje Adam: muže jménem "Crazy Venezuelan"
Délka: 97 minut
Motto: "Někdy se zdá, že čím dál se cítíš být, tím blíže ve skutečnosti jsi."
Žánr: Drama


O čem to je?
   Tento film je báječnou love story mezi Jackie (Heather Grahamová) a Eugene (Michael A. Nickles). Setkali se náhodou prostřednictvím "mystického indiánského větrného pouštního tunelu", který jim umožnil se slyšet, ačkoliv byli stovky mil daleko od sebe, každý na opačném kraji pouště. Oba to považují podle staré indiánské pověry za šťastné znamení. Po letech se opět setkávají za stejných podmínek - prostřenictvím zmíněného větrného tunelu - a vyměňují si své zážitky, životní osudy.
   Nejprve se to zdá být ospalý film založený na nevýrazných dialozích, ale postupně tě začíná pohlcovat svým kouzlem. Způsobem, který je možný pouze na americkém jihozápadě - ten se stal nespornou třetí hlavní postavou. Příběh tu vychází přímo ze srdce, působí pravdivě a upřímně s malou špetkou okouzlení.
    Herecký výkon Heather Grahamové je velice kladně hodnocen, ve filmu je dojemná a okouzlujíví. Film bývá svým obsahem a výtvarným zpracováním řazen mezi tzv. nezávislé filmy.

Jeden z fanoušků režiséra a herce v jedné osobě M.Nicklese napsal:
   Snažím se vyhledávat nenápadné filmy, které mohou přinést něco zajímavého, výjimečného. Rozhodně nelituji, že jsem se rozhodl podívat se i na Desert Wind. Je pravdou, že ne asi ne každému by právě tento žánr přišel vhod. Neděje se tu až tolik věcí a film je založený na dialozích - nebo chcete-li monolozích, záleží na tom, z jakého úhlu se na to díváte.
   Ale je vždy příjemné sledovat a poslouchat Michaela Nicklese a Heather Grahamovou jak se otevírají divákům navzdory nesmírné vzdálenosti mezi nimi.
   Vlastní myšlenka a koncept filmu je dost neobvyklý. Nejedná se o laciný románek, nutí dokonce k zamyšlení. Scenérie z pouště jsou velice působivé, člověk má úplně chuť se sebrat a odjet do Arizony.


Cyber Bandits - Kybernetičtí banditi - 1995

Režisér: Erik Fleming
Hrají: Martin Kemp, Alexandra Paul, Grace Jones, Adam Ant a další
Koho hraje Adam: revolucionáře jménem Manny
Délka: 86 minut
Motto: "Vítejte v kybernetickém prostoru, kde nebezpečí je viruální realitou."
Žánr: Sci-fi thriller

       

O čem to je?
   Toto futuristické drama se točí kolem nebezpečné nové zbraně: vězení virtuální reality, které může být perfektně modifikováno podle "žalářníkových" požadavků. Děj se odehrává na ostrově "Pacifika", kde zakotvil námořník Jack Morris. Díky Rebecce Snowové, milence mocného a ničemného Morgana Wellse, se Jack dozvídá o kyberprostorovém žaláři a je chycen při nebezpečné akci, která měla zabránit jeho aktivaci.
    Rebecca ukradla disk s plány té nebezpečné zbraně a vytetovala jej Jackovi přímo na tělo. Brzy se Jack stal cílem nejen Morgana, ale i revolucionářů, kteří mají svůj vlastní důvod k tomu, aby hledali zmíněné cenné plány.

A co píše Adamův anonymní fanoušek?
   Jsem fanoušek Adama Anta a tohle je jeden z mnoha jeho filmů, které prostě musím mít. Námět tohoto filmu je dost dobrý, má sílu tě držet na kraji sedadla s napětím očekávajíc, jak to vlastně dopadne. Je to pravděpodobně jeden z těch dobrých filmů, kterým se nedostane přílišné reklamy a patrně ani dobrých kritik v odborných časopisech.
Po dlouhé době je to asi nejlepší film, který jsem viděl. Má výborný nápad, fantastický spád, výborné herecké výkony a dokáže tě vtáhnout do děje. Jak pro Martina Kempa, tak pro Adama Anta je to jistě nejlepší film. Fakt perfektně zahrané. Bezvadný film.


Lover´s Knot - Uzel lásky - 1996

Režisér: Pete Shaner
Hrají: Jennifer Grey, Adam Baldwin, Tim Curry, Adam Ant a další
Koho hraje Adam: renesančního básníka Marvella
Délka: 88 minut
Motto: "Romantická komedie, která vás vezme za srdce."
Žánr: Romantická komedie
Poznámka: Film byl promítán v roce 1996 jako soutěžní snímek na festivalu v Cannes.

   

O čem to je?
   Hlavními postavami romantické komedie je milenecký pár - Steve a Megan - který nemá ponětí o tom, že s nimi manipuluje a dozírá na ně anděl. Sám Amor zařídil, aby se Steve a Megan setkali a zamilovali se do sebe a poslal anděla, aby je udržel pohromadě, protože Steve a Megan jsou na první pohled naprosté protiklady. Steve je mladý univerzitní profesor milující renesanční poezii. Věří tomu, že staří básníci znali recept na dlouhotrvající romantickou lásku. Megan je sebevědomá a tvrdohlavá pediatrička, která přemýšlí o lásce jen v těch nejpragmatičtějších termínech.
   Navzdory tolika rozdílům je ale Amor přesvědčen, že ti dva byli stvořeni jeden pro druhého a proto vysílá svého oblíbeného anděla, aby to zařídil. Andělovi jeho úkol trochu komplikuje řada skutečností. Například John, bývalý přítel Megan, se snaží ji získat zpátky. Proti andělově snaze se staví i rady Steveova spolubydlícího Nigela a také Steveova náklonnost k citlivé studentce Cheryl.
   Tak, jak děj sleduje vývoj vztahu Steva a Megan, objevují se ve filmu nejen poznámky jejich přátel, bývalých partnerů a příbuzných, ale i v jakýchsi výletech do historie i názory dalších "expertů" na lásku od William Shakespeare po Phila Marlowa.
   V jádru nijak originální námět, navíc není těžké odhadnout, jak takový film skončí. Síla této komedie však spočívá v tom, jak byla tato situace herci a režisérem zvládnuta. Celkově lze řící, že se jedná o dobrý oddechový nízkorozpočtový film.


Face Down - Tváří k zemi - 1999

Režisér: Thom E.Eberhardt. Rovněž napsal scénář.
Hrají: Joe Mantegna, Peter Riegert, Kelly Maloney, Adam Ant a další
Koho hraje Adam: Dereka Frye (ale netuším, kdo to je)
Délka: 97 minut
Motto: Zvrácený příběh o hrách mysli, tajemstvích a vraždě.
Žánr: Krimi

   

O čem to je?
   Když blonďatá sexbomba Meredith Laková vplula do jeho kanceláře, newyorský privátní očko Bob Signorelli nemohl odolat, aby jí nevěnoval "osobní" pozornost. Ale jejich vztah na jednu noc se stal smrtícím milostným poměrem když se dostali do spojení s vraždou. A noc plná vášně přerůstá v maratón šílenství a vraždění. Šokující tajemství o Meredith a jejím vztahu s tajemným vlastníkem galerie vyplouvají na povrch. Signorelli se dostává do podezření. S dlouholetým nepřítelem policejním detektivem Cooperem v patách musí Signorelli chytit skutečného vraha dřív, než policie dopadne jeho.


Sweetwater, True Rock Story - Sweetwater, Opravdový rockový příběh - 1999

Režisér: Lorraine Senna Ferrara
Hrají: Amy Jo Johnson, Kelli Williams, Kurt Max Runte, Adam Ant a další
Koho hraje Adam: Toda Badhama (ale netuším, kdo to je)
Délka: 90 minut
Motto: Opravdový rockový příběh
Žánr: Drama
Poznámka: Film byl natočen pro kabelovou televizní stanici VH1.

   

O čem to je?
   V roce 1969 skupina Sweetwater vedena zpěvačkou Nancy Nevinsovou zahájila Woodstock a následně se dostala do pozornosti medií.
   Jedna z několika vynikajích hudebních biografií prezentovaných kabelovou televizí VH1 "Sweetewater - opravdový rockový příběh" odhaluje hluboce dojemnou ságu o legendární, skutečně existující skupině z L.A. Skoro 30 let po Woodstocku dostává Cami Carlsonová (Kelli Williamsová), reportérka kabelové televize MIX-TV, úkol vytvořit dokument "Kde jsou teď?" o již dloho rozpadlých Sweetwater. Ačkoliv se jí dostane neochotné spolupráce několika bývalých členů kapely, dlouho nemůže přijít na to, proč vlastně skupina zmizela z povrchu zemského. Teprve když vystopovala zpěvačku a kytaristku Nanci (za mlada ji hraje Amy Jo Johnsonová, po letech Michelle Philipsová). Zatímco Nanci s bolestí vyvolává šokující tragédii, která navždy umlčela její hlas, Cami se snaží vyrovnat se svými vlastními démony.

   Názory na tenhle film se vzácně shodují na tom, že se jedná o nadmíru podařený film a stojí za to se na něj podívat.